Putinovi dôveruje o 20 percent menej Rusov

8. 10. 2018 21:30

Počet Rusov, ktorý vnímajú prezidenta Vladimira Putina ako politika, ktorému dôverujú, klesol v priebehu roka o 20 percent. Informovalo o tom centrum Levada - najväčšia ruská nezávislá organizácia na prieskum verejnej mienky.

Putinovi dôveruje o 20 percent menej Rusov
Foto: TASR
Popis: Vladimir Putin
reklama

Respondenti mali minulý mesiac v celoštátnom prieskume menovať politika, ktorému dôverujú. Tridsaťdeväť percent označilo Putina, pričom v novembri minulého roka tak urobilo 59 percent respondentov.

Ruský denník Vedomosti uviedol, že pokles súvisí s Putinovou podporou dôchodkovej reformy, ktorá predpokladá postupné zvyšovanie odchodu do dôchodku o päť rokov - na 65 rokov pre mužov a 60 rokov pre ženy. Starší Rusi sa obávajú, že nebudú žiť dostatočne dlho, aby mohli náležite využiť dávky, zatiaľ čo mladšie generácie sa obávajú, že tento krok obmedzí príležitosti na trhu práce. Putin podpísal dôchodkovú reformu minulý týždeň.

Za politika, ktorému dôverujú najmenej, Rusi v prieskume označili premiéra Dmitrija Medvedeva. Ten oznámil plán dôchodkovej reformy v júni - krátko pred začiatkom majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa konali v Rusku.

Agentúra DPA pripomína špekulácie, že oznámenie dôchodkovej reformy bolo načasované tak, aby obyvateľov rozptýlil program majstrovstiev. Opatrením však bola verejnosť pobúrená a nasledovali protesty po celej krajine.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

21:59 Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) nesúhlasí s návrho…