Putina sa pýtali: Ktorej udalosti v Rusku by ste sa najviac snažil predísť? Odpoveď bola jednoznačná

3. 3. 2018 9:00

Ak by ruský prezident Vladimir Putin mohol vrátiť čas, pokúsil by sa zabrániť rozpadu Sovietskeho zväzu, ku ktorému došlo v roku 1991, informovala agentúra AP.

Putina sa pýtali: Ktorej udalosti v Rusku by ste sa najviac snažil predísť? Odpoveď bola jednoznačná
Foto: SITA
Popis: Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin
reklama

Putin to uviedol v piatok na fóre v ruskom meste Kaliningrad v odpovedi na otázku z publika, ktorej udalosti v Rusku by sa najviac snažil predísť. Podľa ruských spravodajských agentúr bola jeho odpoveď "rozpad Sovietskeho zväzu".

V roku 2005 Putin pritiahol veľkú pozornosť, keď vo výročnom prejave o stave krajiny povedal, že zánik Sovietskeho zväzu bol "najväčšou geopolitickou katastrofou storočia".

Vo štvrtok Vladimir Putin - opäť počas svojho výročného prejavu o stave štátu - oznámil, že Rusko vyvinulo nové jadrové zbrane, vrátane "nepremožiteľnej" strely s plochou dráhou letu. Vyvolalo to obavy z vypuknutia nových pretekov v zbrojení, podobných tým, aké prebiehali za čias studenej vojny. 

Rusko nedávno rozmiestnilo v Kaliningradskej oblasti, ruskej exkláve vo východnej Európe hraničiacej s Litvou a Poľskom, ďalšie systémy balistických striel Iskander schopných niesť jadrové hlavice. 

Raketa Iskander má vysokú presnosť zásahu a dolet 500 kilometrov, čím je schopná zasiahnuť zariadenia NATO v niekoľkých jeho členských štátoch, ktoré susedia s Ruskom. Môže byť vyzbrojená konvenčnými aj jadrovými hlavicami.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegriniho strana by dosiahla podporu 21,4 percenta

14:12 Pellegriniho strana by dosiahla podporu 21,4 percenta

V prípade vzniku politickej strany súčasného podpredsedu parlamentu a podpredsedu Smeru-SD Petra Pel…