Putin povedal jasné slovo, čo sa vraj dialo v Kerčskom prielive. Trump z druhej strany sveta pohrozil

30. 11. 2018 6:00

Napätie medzi Ruskom a Ukrajinou stále neopadá. Politici z oboch krajín pokračujú vo vojne slov. Do tejto slovnej prestrelky sa zapojil aj 45. prezident USA Donald Trump, ktorý zo svojich úst vypustil vyhrážku smerovanú Vladimirovi Putinovi.

Putin povedal jasné slovo, čo sa vraj dialo v Kerčskom prielive. Trump z druhej strany sveta pohrozil
Foto: TASR
Popis: Ruský prezident Vladimir Putin

Server České noviny prináša informácie, že napätie medzi Ukrajinou a Ruskom stále neopadá. V niekoľkých ukrajinských regiónoch trvá vojnový stav, ale vláda ľuďom žijúcim v týchto oblastiach odkazuje, aby žili ďalej, chodili do školy, do práce alebo rodili deti. Rusko posilňuje vojenskú prítomnosť na ukrajinskom polostrove Krym.

„Vojenské lode vpadli do výsostných vôd Ruskej federácie, neodpovedali a nebolo jasné, čo sa chystajú urobiť. Ako mali pohraničníci konať? Keby konali inak, všetci by skončili pred súdom,“ povedal Putin.

Západ sa však na celý spor medzi oboma krajinami díva inak. „Jasné je, že od Ruska očakávame, že zajatí námorníci budú prepustení, očakávame tiež, že Rusko zadržané lode vráti,“ vyhlásil na adresu 24 Ukrajincov a trojice lodí hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert.

Do sporu medzi oboma krajinami sa vložil aj americký prezident Donald Trump. Svojmu ruskému náprotivku Vladimirovi Putinovi pohrozil, že by mohol zrušiť spoločnú schôdzku, ktorá sa má uskutočniť v rámci summitu G20 v Argentíne.

Donald Trump

Donald Trump  Zdroj: TASR

Ukrajinská strana tvrdí, že ruské lode zaútočili na ukrajinské plavidlá v medzinárodných vodách. Ukrajinský prezident Petro Porošenko navyše uviedol, že Rusko posilnilo svoje vojenské jednotky pozdĺž ukrajinskej hranice.

Celý článok nájdete na webe České noviny.

autor: mp

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Máte našu podporu: Členovia výboru odobrili postup NAKA pri obvinení Fica

13:45 Máte našu podporu: Členovia výboru odobrili postup NAKA pri obvinení Fica

Členovia brannobezpečnostného výboru Národnej rady (NR) SR vyslovili dôveru v postupy Národnej krimi…