Putin: Za stav ruskej ekonomiky môžu následky hospodárskej krízy z roku 2008

20. 12. 2018 12:00

Ruská ekonomika sa musí pretransformovať od kvantity ku kvalite, k čomu by mal pomôcť okrem iného aj štátny investičný program Strategických národných projektov na roky 2018-24. Vyhlásil to vo štvrtok Ruský prezident Vladimir Putin na výročnej tlačovej konferencii v Moskve.

Putin: Za stav ruskej ekonomiky môžu následky hospodárskej krízy z roku 2008
Foto: TASR
Popis: Ruský prezident Vladimir Putin hovorí na tradičnej koncoročnej tlačovej konferencii 20. decembra 2018 v Moskve.
reklama

Každoročnú tlačovú konferenciu, na ktorú sa tento rok akreditovalo okolo 1700 novinárov z Ruska aj celého sveta, začal ruský prezident predstavením ekonomických štatistík Ruska za posledných desať mesiacov, pričom dôraz kládol na rast produkcie, zamestnanosti i štátnej zlatej rezervy. O tlačovej besede informovala televízna stanica Vesti.

Putin v kontexte stavu ruskej ekonomiky pripustil pomalý rast HDP, jeho príčinu však vidí v následkoch globálnej ekonomickej krízy z roku 2008, ako aj poklesu cien ropy z rokov 2014-15. Zatiaľ čo globálna kríza bola podľa ruského lídra importovaná zvonka, odpoveďou na pokles cien ropy musí byť transformácia ruskej ekonomiky od kvantity ku kvalite. 

Prostriedkom na dosiahnutie tohto cieľa by mal byť podľa Putinových slov štátny investičný program Strategické národné projekty na roky 2018-24. Súčasťou tohto programu je 12 národných projektov a 150 rozvojových cieľov. Celkový rozpočet projektu by mal predstavovať sumu 207,6 miliardy dolárov. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič: Hrozba koronavírusu naďalej číha

12:20 Matovič: Hrozba koronavírusu naďalej číha

Slovensko je aktuálne jednou z najslobodnejších rozvinutých krajín vo svete z pohľadu obmedzení pre …