Putin: Ruské bezpečnostné sily prekazili tento rok 60 teroristických útokov

20. 12. 2017 19:42

Ruské bezpečnostné sily prekazili tento rok 60 teroristických útokov, uviedol v stredu ruský prezident Vladimir Putin, ktorého citovala agentúra AP.

Putin: Ruské bezpečnostné sily prekazili tento rok 60 teroristických útokov
Foto: TASR
Popis: Vladimir Putin
reklama

Rusko sa bude aj naďalej usilovať o "zničenie semenísk medzinárodného terorizmu", povedal dnes pri príležitosti Dňa zamestnancov štátnych bezpečnostných agentúr ruský prezident. 

Šéf Kremľa v nedeľu telefonoval svojmu americkému náprotivkovi Donaldovi Trumpovi a poďakoval sa mu za informácie od americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA), ktoré Rusku pomohli zmariť sériu plánovaných útokov v Petrohrade vrátane bombového útoku na tamojšiu Kazanskú katedrálu.

Vo svojom stredajšom príhovore pred pracovníkmi ruských tajných služieb však Putin napriek tomu zdôraznil potrebu odhaľovania cudzích agentov pôsobiacich na ruskom území, ako aj nutnosť mariť pokusy iných štátov zasahovať do vnútorných záležitostí Ruska.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…