Putin: Obvinenia zo zasahovania do volieb v USA sú preč, ale sankcie zostávajú

4. 7. 2019 13:25

Obvinenia voči Rusku z údajného zasahovania do vnútorných záležitostí Spojených štátov boli stiahnuté, ale sankcie uvalené v tejto súvislosti na Moskvu stále zostávajú v platnosti. V predvečer oficiálnej návštevy Talianska to v rozhovore pre denník Corriere della Sera vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Putin: Obvinenia zo zasahovania do volieb v USA sú preč, ale sankcie zostávajú
Foto: TASR
Popis: Vladimir Putin

"Vrcholom absurdnosti bolo obvinenie Ruska zo zasahovania do amerických (prezidentských) volieb. Dobre vieme, ako sa to celé skončilo - ničím. Závery Muellerovej komisie o absencii takejto konšpirácie sú pochopiteľné; nebolo totiž možné nájsť fakty, pretože jednoducho neexistujú. Sankcie uvalené na našu krajinu pod zámienkou týchto obvinení však zostávajú stále v platnosti," povedal Putin.

Šéf Kremľa dodal, že Moskva má záujem o obnovenie plnoformátovej interakcie medzi Ruskom a EÚ, o zachovanie mieru, bezpečnosti a stability európskeho svetadielu.

"Sme pripravení na konštruktívnu spoluprácu so všetkými politickými silami, ktoré dostali mandát od európskych voličov," zakončil ruský prezident, ktorého citovala agentúra TASS.

Putin sa počas svojej štvrtkovej jednodňovej návštevy Talianska stretne s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom, premiérom Giuseppem Contem a bývalým talianskym premiérom Silviom Berlusconim. 

Zúčastní sa aj na zasadnutí Fóra rusko-talianskeho dialógu občianskej spoločnosti. Ešte predtým navštívi Vatikán, kde má na programe stretnutie s pápežom Františkom.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…