Protest proti migračnému paktu! V Belgicku musela zasahovať polícia slzotvorným plynom a vodným delom

17.12.2018 7:00

Po demonštrácii pravicových skupín proti migračnému paktu OSN, ktorá sa v nedeľu konala v belgickej metropole Brusel, zasiahla tamojšia polícia slzotvorným plynom a vodným delom voči násilným protestujúcim. Informovala o tom agentúra DPA.

Protest proti migračnému paktu! V Belgicku musela zasahovať polícia slzotvorným plynom a vodným delom
Foto: bbc.com
Popis: Protest v Belgicku proti paktu o migrácii

Policajti zadržali počas protestov najmenej 90 osôb. V prípade šiestich zadržaných žiada prokuratúra ich väzbu pre podozrenie z konkrétnych trestných činov ako poškodzovanie majetku, kladenie odporu pri zatýkaní či obchodovanie s drogami, o čom sudcovia rozhodnú v pondelok.

Na "Pochode proti Marrákešu" sa predtým podľa polície zúčastnilo približne 5500 ľudí. Názov podujatia súvisel s konferenciou v zmienenom marockom meste, na ktorej v pondelok vyše 150 krajín sveta schválili Globálny pakt OSN o migrácii. Účastníci podľa správ vyzývali na uprednostnenie "vlastných ľudí", uzavretie hraníc i odstúpenie belgického premiéra Charlesa Michela.

 

Po protestnom pochode sa približne 300 až 400 ľudí pokúsilo vniknúť do budovy Európskej komisie, uviedol starosta Bruselu Philippe Close pre agentúru Belga. Demonštranti podľa nej hádzali na budovu kamene a iné predmety. Ľavicové skupiny zorganizovali pokojnú protidemonštráciu, na ktorú prišlo do niekoľko kilometrov vzdialeného parku okolo 1000 ľudí, uviedol Close.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Harabin: Podávam ústavnú sťažnosť k prezidentským voľbám

17:45 VIDEO Harabin: Podávam ústavnú sťažnosť k prezidentským voľbám

Neúspešný kandidát na post prezidenta SR Štefan Harabin podáva vo vzťahu k prezidentským voľbám ústa…