Prokuratúra zaistila Technopol, spoločnosť blízku Marianovi Kočnerovi

7.8.2018 20:00

Prokuratúra zaistila nehnuteľnosti spoločnosti Technopol za 20 miliónov eur vrátane rovnomenného vežiaku v bratislavskej Petržalke, ktorý majú ovládať blízki stíhanému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi V utorok o tom informoval denník Sme.

Prokuratúra zaistila Technopol, spoločnosť blízku Marianovi Kočnerovi
Foto: TASR
Popis: Marián Kočner

Z najnovšieho zápisu v katastri nehnuteľností vyplýva, že prokurátor Maroš Žilinka nehnuteľnosti zaistil 13. júla. Podľa denníka Sme sa tu objavila aj informácia, že nehnuteľnosti sú na dosah schránkovej firmy Midas Investments, ktorá sa objavuje v mnohých obchodoch podnikateľa. Ten popiera, že by ju vlastnil.

Skupina ovládla Technopol v roku 2016 na základe akcií, ktoré sa objavili v rukách firmy Aarow podnikateľa Jozefa Dučáka ml. "Je to syn Jozefa Dučáka st., ktorý s Marianom Kočnerom. zastupoval schránkovú firmu v prípade nelegálnej skládky odpadu v Pezinku. Dučák ml. Technopol ovládol, odvolal jeho dovtedajšie vedenie a za predsedu predstavenstva stanovil svojho otca," uviedlo Sme. Obchody mali byť financované Privatbankou a zmenkami v hodnote 15 miliónov eur.

Ovládnutie Technopolu potvrdil notár Miloslav Kováč, ktorý sa objavuje aj pri údajných zmenkách televízie Markíza. Spoločnosť, ktorá ovládla Technopol, sa s predchádzajúcimi akcionármi súdi.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vydal 23. júla uznesenie na zaistenie majetku obvineného Mariana Kočnera, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný vo veci zmeniek v prípade TV Markíza. Pri ukladaní trestu za pokračovací zločin neodvedenia dane a poistného zákon obligatórne vyžaduje aj uloženie trestu prepadnutia majetku. Zaistený majetok by sa mal týkať minimálne jeho nehnuteľností na Donovaloch, v bratislavskom Novom Meste, Čunove i Bernolákove.

Rozhodnutie, či zostane vo väzbe, alebo bude stíhaný na slobode, oznámi sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici písomne v najbližších dňoch. Podnikateľ je vo väzbe preto, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Lajčák: Ak tu máme len naťahovať agóniu, tak to nič nerieši. Slovensko sa pripravuje na tvrdý brexit

8:00 Lajčák: Ak tu máme len naťahovať agóniu, tak to nič nerieši. Slovensko sa pripravuje na tvrdý brexit

Európska únia v súvislosti s tzv. brexitom jasne hovorí, že teraz je loptička na britskej strane, a …