Prokuratúra sa odvolala proti prepusteniu kapitánky lode s migrantmi

17. 7. 2019 21:33

Prokuratúra v sicílskom meste Agrigento podala v stredu na najvyšší taliansky súd — kasačný súd v Ríme — odvolanie proti prepusteniu kapitánky lode Sea-Watch 3 Caroly Racketeovej z väzby. Informovala o tom talianska agentúra ANSA.

Prokuratúra sa odvolala proti prepusteniu kapitánky lode s migrantmi
Foto: TASR
Popis: Nemecká mimovládna organizácia Sea-Watch a kapitánka rovnomennej lode Carola Racketeová, zadržaná cez víkend v Taliansku, máva pred policajným autom v sicílskom prístave Porto Empedocle 1. júla 2019.

Nemeckú kapitánku zadržali v Taliansku koncom júna za to, že napriek zákazu zakotvila s plavidlom so 40 migrantmi na palube na talianskom ostrove Lampedusa. Racketeovú prepustili z domáceho väzenia 2. júla na základe verdiktu, ktorý vyniesla sudkyňa v Agrigente.

Ako napísala agentúra APA, prokuratúra v meste Agrigento ju bude vypočúvať vo štvrtok. Voči Racketeovej totiž stále prebieha vyšetrovanie vo veci napomáhania nelegálnemu prisťahovalectvu a kladenia odporu polícii.

Kapitánka podala žalobu na talianskeho ministra vnútra Matta Salviniho za ohováranie a navádzanie na trestnú činnosť. Loď Sea-Watch 3 riadená Racketeovou vyzdvihla 12. júna pri pobreží Líbye 53 migrantov.

Talianske orgány neskôr umožnili vylodenie 13 osobám, zvyšných 40 však odmietali prijať. Loď nakoniec vplávala bez povolenia do talianskych vôd i napriek hrozbe vysokej pokuty a zakotvila v prístave na ostrove Lampedusa.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Tereza Spencerová v šoku: Čo to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

23:59 Tereza Spencerová v šoku: Čo to? Nedávno brali Rusko za hrozbu. Nové info

Analytička Tereza Spencerová píše o svete pri rannej kávičke pre server iprima.cz. Okrem iného sa zm…