Prokurátorovi Žilinkovi chceli zavraždiť ženu aj deti. Takto o tom prehovoril

22. 8. 2019 16:04

Minulý týždeň vyšetrovatelia obvinili štvoricu Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa z plánovania vrážd bývalého ministra, dnes už advokáta Daniela Lipšica, prokurátora Petra Šufliarskeho a riaditeľa odboru ekonomickej kriminality Špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku. Posledne menovaný pre český týždenník Respekt priznal, že v prípade objednávky jeho vraždy mali spolu s ním zavraždiť aj jeho manželku a deti.

Prokurátorovi Žilinkovi chceli zavraždiť ženu aj deti. Takto o tom prehovoril
Foto: TASR
Popis: Na snímke prokurátor Maroš Žilinka

Respekt citujú Hospodárske noviny

„Objednávka bola daná na moju osobu tak, že moja vražda je priorita, ale že keď sa podarí zneškodniť aj príslušníkov rodiny, za každú ďalšiu hlavu je odmena desaťtisíc eur. Príslušníci rodiny boli v objednávke špecifikovaní ako manželka a dve deti," povedal Žilinka pre český Respekt.

Ako ďalej uvádzajú Hospodárske noviny, Žilinka pre Respekt o objednávke jeho vraždy povedal aj to, že sa k tomu objednávateľ uchýlil preto, že to pri ňom nevedeli zariadiť ani peniazmi, ani inak. 

„Aké lepšie vysvedčenie môžem ako prokurátor dostať než to, že si so mnou taká osoba neporadí peniazmi ani inak – a jediným spôsobom, ako mi zabrániť v práci na prípade, je ma zlikvidovať," skonštatoval Žilinka v Respekte.

To, že mali chcieť zlikvidovať aj jeho rodinu, je podľa neho nová informácia, ktorú Žilinka v Respekte označil za „otrasnú“.

V úvode spomínané osoby, ktoré pripravovali vraždu, sú obvinené aj v prípade úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, v ktorej príprave je obvinený aj Marian Kočner. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …