Progresívne Slovensko bude podľa komentátora odpudzovať veľa ľudí a nevidí to ružovo ani s podporou voličov

21. 1. 2018 11:30

Komentátor Dag Daniš píše o Progresívnom Slovensku a konštatuje, že ide o stranu, ktorá bude časť verejnosti priťahovať. Na druhej strane bude podľa neho veľkú časť slovenskej spoločnosti odpudzovať agenda nového politického subjektu. K nej patrí presadzovanie hlbšej integrácie v rámci EÚ, podpora LGBTI komunít, otvorený prístup k migrantom a obhajovanie práv minorít.

Progresívne Slovensko bude podľa komentátora odpudzovať veľa ľudí a nevidí to ružovo ani s podporou voličov
Foto: TASR
Popis: Ivan Štefunko
Daniš v komentári na portáli Aktuality.sk píše, že Progresívne Slovensko vyplnilo na slovenskej politickej scéne prázdne miesto a predstavuje voľbu najmä pre liberálnu ľavicu. Podľa komentátora je pre tento svetonázor typické, že odpudzuje veľkú časť ľudí, ale zvyšná menšina jeho priaznivcov „v ňom vidí  hybnú ideológiu pre 21. storočie“. 
 
Otázne však podľa Daniša je, či Progresívne Slovensko bude schopné presadiť sa ako väčšia politická strana alebo sa z nej stane ďalší subjekt s podporou 3 až 6 percent. Komentátor si myslí, že zatiaľ to vyzerá na druhú z možností. 
 
Na svoje tvrdenie o budúcnosti nového politického hnutia má Daniš tri dôvody. Jedným z nich je čakanie na prezidenta Andreja Kisku. To však nevyšlo, keďže Kiska vlani vyhlásil, že nebude súčasťou žiadnej politickej strany a nebude ani kandidovať v parlamentných voľbách. Práve prezident mal byť však tým, od koho si Progresívne Slovensko sľubovalo, že potiahne hnutie vpred. 
 
Daniš pripomína, že rozhodnutie Andreja Kisku mnohých ľudí sklamalo a z veľkého projektu tak podľa neho ostal malý. Za ďalší problém „progresívnych“ považuje komentátor to, s kým bude teraz strana spájaná a ako sa bude ďalej profilovať. 
 
Tretím faktorom, ktorý limituje možnosti Progresívneho Slovenska, je podľa Daniša jeho predseda Ivan Štefunko. Komentátor ho považuje za presvedčivého politického intelektuála, je však podľa neho málo pravdepodobné, že bude aj presvedčivý politický líder.
 
Celý text nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

23:58 Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

Situáciou na Slovensku sa v komentári pre server seznamzpravy.cz zaoberá novinár a šéfredaktor České…