Procházkovi by jeho dar kreativity mohol závidieť aj Andy Warhol

27. 11. 2015 7:59

Šéf Siete Procházka navrhol spojenectvo kádehákom a Mostu v podobe povolebného jednotného poslaneckého klubu. Podľa komentátora Petra Schutza je jeho ponuka „úplne mimo“.

Procházkovi by jeho dar kreativity mohol závidieť aj Andy Warhol
Foto: SITA
Popis: Kandidátka na primátorku Bratislavy Tatiana Kratochvílová a predseda strany Sieť Radoslav Procházka
reklama

O spájaní pravice pred voľbami, aby sa vytvorila aká-taká mocenská alternatíva voči vládnucemu Smeru, počúvame už niekoľko mesiacov. Tentokrát sa hovorí nielen o povolebnej spolupráci strán stredo-pravého politického spektra, ale aj o „perspektíve zlučovacieho snemu príslušných strán do polovice volebného obdobia“.

Sieť, ako naznačujú volebné preferencie, preberá hlavnú úlohu na pravicovom politickom poli. Šéf strany Radoslav Procházka „poškuľuje“ po povolebnom spojenectve s Bugárovým Mostom a Figeľovým KDH.

Ako vidí spojenectvo KDH+Most+Sieť komentátor Peter Schutz? „Keď Procházka pozval Bugára strihať stromčeky, tak sme si povedali toto: Šéfa Siete bude stáť nemálo tvorivej fantázie, aby projekt KDH-Most-Sieť odmietol tak, že neupadne do podozrenia z poškuľovania po Smere a súčasne sa nespreneverí posolstvu o ´starých politikoch´, ktorých treba vymeniť.“

„Nemýlili sme sa. To, čo vymyslel, ukazuje na dar kreativity, že by závidel aj Warhol,“ pokračuje Schutz. Ponukou zlučovania predseda Siete dvom už menovaným stranám ponúka podľa komentátora „nič menej než zrušenie vlastnej existencie“.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

12:34 VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čiž…