Primátor Trenčína sa búri a spúšťa petičnú akciu. Čo sa to tam deje?

13. 10. 2016 17:43

Už čoskoro sa na slovenských železniciach opäť objavia rýchle IC vlaky. Tie budú premávať medzi dvomi slovenskými metropolami, a to Bratislavou a Košicami. V Trenčíne však zastávku mať nebudú, a to sa veru miestnym nepáči.

Primátor Trenčína sa búri a spúšťa petičnú akciu. Čo sa to tam deje?
Foto: pixabay.com
Popis: Petícia - ilustračné foto

Primátor Trenčína Richard Rybníček nechápe, prečo v meste nebudú spomínané vlaky stáť. Podľa jeho slov by takýto vlak v krajskom meste, v ktorom sa dokonca modernizuje železničná trať, zastavovať mal. Informoval o tom portál Čas.sk.

„Sme medzi Bratislavou a Žilinou a tie vzdialenosti sú dostatočne veľké na to, aby tu ten vlak na chvíľu zastavil, a ľudia z Trenčína majú plné právo v krajskom meste nastúpiť na IC vlaky,“ vysvetľuje primátor. Ako dodáva, štát by sa mal postarať o to, aby IC vlaky stáli v každom krajskom meste. Podľa jeho slov aj toto svedčí o tom, že politické rozhodnutia z Bratislavy prichádzajú bez komunikácie s primátormi.

Samotný Rybníček dodáva, že viac sa ministrom o osobné stretnutie doprosovať nebude. Portál Čas.sk informuje, že primátor sa snažil získať informácie od hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko. Ten odpísal, že sa vyjadria do 30 dní. Rybníček sa tak rozhodol, že v meste bude bojovať spolu s Trenčanmi. „Ako primátor mesta preto spustím petičnú akciu, vyzvem občanov Trenčína, aby sa začali podpisovať. Dozvedel som sa tiež, že nejakí občania rovnako spúšťajú petíciu, spojíme sa s nimi,“ doplnil Rybníček.

Podľa jeho slov na Slovensku pravá ruka nevie, čo robí tá ľavá. „Podľa môjho názoru možno minister Árpád Érsek, ktorý sa len zoznamuje s úradom, ani nevie, že sa v Trenčíne modernizuje trať. Podľa mňa mu to až teraz povedali. Rád by som pánovi ministrovi pripomenul, že Trenčín je krajské mesto,“ uzatvára Rybníček.

O obnovení rýchlych vlakov sme informovali len nedávno. IC vlaky skončili z dôvodu stratovosti a z koľají ich vytlačil žltý RegioJet. Teraz sa však na slovenské železnice vrátia. Premávať budú už v decembri.

Autor: luc

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…