Primátor Ján Nosko sa bude opäť uchádzať o post prvého muža Banskej Bystrice

7.8.2018 15:00

Primátor krajského mesta Banská Bystrica Ján Nosko v utorok oznámil, že sa bude v novembrových komunálnych voľbách opätovne uchádzať o post primátora mesta pod Urpínom.

Primátor Ján Nosko sa bude opäť uchádzať o post prvého muža Banskej Bystrice
Foto: TASR
Popis: Ján Nosko

Do volieb ide ako nezávislý, nestranícky kandidát a po ohlásení kandidatúry sa hneď vybral na Námestie SNP a začal zbierať podpisy. Ako uviedol, ešte v utorok si chce otvoriť transparentný účet. Podporu demokratických politických strán neodmieta, ale "musia sa stotožniť s mojím programom". Ten predstaví v najbližšom čase.

"Je ešte veľa vecí, ktoré by som chcel dokončiť, ako napríklad projekty cyklotrás, odborných učební na základných školách, projekty rekonštrukcie vnútroblokov na Sitnianskej a Tulskej ulici, revitalizácia mestského parku, výstavba parkoviska na Tatranskej ulici alebo projekty v rámci verejnej osobnej dopravy a plánu udržateľnej mobility," konštatoval Nosko.

V prípade zvolenia chce naďalej pokračovať v súvislej obnove ciest a chodníkov, prioritou budú i domovy sociálnych služieb. V prípade úspechu mieni realizovať projekty výstavby nájomných bytov a dôraz kladie na záchranu kultúrnych pamiatok, ako je kaštieľ Radvanských, kde práve prebieha rekonštrukcia či záchrana Medeného hámra. So spolupracovníkmi chystajú aj projekt mládežníckeho futbalu a ďalšie aktivity v oblasti športu.

Noska v jeho rozhodnutí podporujú napríklad riaditeľka Rooseveltovej nemocnice Miriam Lapuníková, generálny riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, prorektor Akadémie umení Matúš Oľha, pediater Svetozár Dluholucký, folkloristi zo súboru Urpín či banskobystrická organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

Dluholucký vyzdvihol fakt, že pod vedením súčasného primátora Banská Bystrica ožila a tiež, že sa výrazne zlepšila komunikácia v poslaneckom zbore, ktorý sa síce nie vždy zhodne, ale dôležité je, že dokážu nájsť konštruktívne riešenia v prospech obyvateľov.

"Primátora som podporil pred štyrmi rokmi a urobím tak znova. Dôvod je jednoduchý, je to zatiaľ najlepší primátor, aký tu bol," reagoval Mičev.

Ján Nosko je primátorom mesta pod Urpínom od roku 2014. Predtým pôsobil ako pediater a kardiológ. Do funkcie primátora odchádzal z postu riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

O post primátora Banskej Bystrice sa budú uchádzať aj krajský a mestský poslanec Igor Kašper (nezávislý) s podporou strán SaS, OĽaNO a hnutiami Sme rodina, KDH, Progresívne Slovensko, a Peter Peuker za stranu NAJ.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico, Kotleba, Danko... Nevymedzujem sa, budem rokovať s každým, odkazuje Kollár

18:00 Fico, Kotleba, Danko... Nevymedzujem sa, budem rokovať s každým, odkazuje Kollár

Ak by strana Sme rodina uspela v parlamentných voľbách, jej predseda a poslanec Národnej rady SR Bor…