Príjemný chlapík, tento Lojzo, zložil Sulík poklonu Hlinovi

22. 6. 2019 10:15

Líder KDH Alojz Hlina sa nepriamo ospravedlnil za svoje minulé výroky na adresu Richarda Sulíka a šéf SaS to prijal. Nie však bez komentára.

Príjemný chlapík, tento Lojzo, zložil Sulík poklonu Hlinovi
Foto: TASR
Popis: Zľava Richard Sulík a Alojz Hlina počas tlačovej konferencie SMK s lídrami strán SaS, OĽaNO, KDH za okrúhlym stolom v Bratislave 13. apríla 2018.

Podľa posledných medializovaných informácií sa spolupráca medzi SaS a KDH javí dosť realisticky. Dôvodom sú vyhlásenia lídra kresťanských demokratov, ktorý vzal späť svoj kritické vyjadrenia na adresu sulíkovcov. 

Hlina so Sulíkom roky neprehovorili. "Liberáli dnes majú slovník ako neonacisti v Drážďanoch a nikoho to tu nevyrušuje," povedal Hlina ešte v roku 2016 pre Denník N, pričom otvorene priznal, že má na mysli Sulíka. A to bol dôvod na "tichú domácnosť" medzi politkmi. 

Zdá sa, že karta sa obrátila a Hlina sa po rokoch za svoj výrok nepriamo ospravedľňuje. 

“V čase, keď som to povedal, to malo nejaký kontext a myslel som to inak. Ale fajn, ak to na tomto stojí a ak s tým má pán Sulík problém, beriem svoje vyhlásenie späť,” reagoval podľa portálu Plus 1 deň Hlina v debate časopisu Týždeň.

Richard Sulík neskrýva radosť, že Hlina svoje vyhlásenie prehodnotil a šéfovi KDH zložil kompliment, keď na sociálnej sieti o ňom uviedol, že je "príjemný chlapík".

"Chvíľu to síce trvalo, ale oceňujem, že svoje tvrdenie vzal späť a tým otvoril priestor pre konštruktívnu debatu a možnú spoluprácu," stručne komentoval novú situáciu líder liberálov.

Autor: Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čaputová: Vládu s Kotlebom by som vymenovala, z obžalovaného Kisku by som premiéra neurobila...

15:49 Čaputová: Vládu s Kotlebom by som vymenovala, z obžalovaného Kisku by som premiéra neurobila...

Ak ĽSNS vyhrá tohtoročné parlamentné voľby, prezidentka Zuzana Čaputová vstúpi s touto stranou do ro…