Prieskum ukázal, koľko Ukrajincov by podporilo autonómiu v Donbase

25. 6. 2019 20:34

Takmer polovica Ukrajincov je pripravená podporiť rozhodnutie o udelení autonómie častiam Donbasu, ktoré obsadili proruskí separatisti, a to s cieľom ukončiť ozbrojený konflikt.

Prieskum ukázal, koľko Ukrajincov by podporilo autonómiu v Donbase
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka
reklama

Informovala o tom v utorok agentúra Interfax-Ukrajina s odvolaním sa najnovší prieskum verejnej mienky, ktorý vykonali spoločnosti Sociálny monitoring a Ukrajinský inštitút sociálneho výskumu Olexandra Jaremenka.

Za udelenie autonómie sa vyjadrilo 49,5 percenta respondentov (29,1 percenta uviedlo, že by autonómiu podporilo, 20,4 percenta uviedlo, že ju určite podporí).

Celkovo 30,7 percenta respondentov sa vyjadrilo proti autonómii (rozhodné nie uviedlo 17,5 percenta, pravdepodobne nie 13,2 percenta).

Na otázku nevedelo odpovedať 19,8 percenta respondentov. Obe spoločnosti realizovali prieskum od 13. do 21. júna. Na prieskume sa zúčastnilo približne 3000 respondentov vo veku nad 18 rokov. Štatistická chyba nepresiahla 1,8 percenta.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…