Prieskum: Väčšina Slovákov považuje za najobjektívnejšie spravodajstvo RTVS

9. 1. 2019 12:10

Najobjektívnejšie spravodajstvo má podľa väčšiny Slovákov verejnoprávny RTVS. V odpovedi na otázku, ktorá televízia má najobjektívnejšie spravodajstvo, ho označilo 23,4 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median.

Prieskum: Väčšina Slovákov považuje za najobjektívnejšie spravodajstvo RTVS
Foto: SITA
Popis: Budova RTVS - Slovenského rozhlasu v Bratislave

Po nej nasleduje v prieskume Markíza s 23,0 percenta, JOJ s 19,9 a TA3 so 16,6 percenta. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 13,9 percenta z nich sa k otázke nevyjadrilo. Pol percenta opýtaných odpovedalo, že žiadna a 2,8 percenta uviedlo odpoveď iná.

Z porovnania výsledkov z predchádzajúcich rokov tiež vyplýva, že vzrástol počet respondentov, ktorí za najobjektívnejšie považujú spravodajstvo TA3, ktorá mala začiatkom roka 2015 v prieskume 12,7 percenta a komerčná JOJ (16,1 percenta). Objektivita spravodajstva Markízy v prieskume klesla z 29,5 percenta na 23,0 a RTVS z 26,2 na 23,4 percenta. V prvých troch mesiacoch roka 2015 považovalo najviac respondentov za najobjektívnejšie spravodajstvo TV Markíza a verejnoprávna RTVS obsadila druhú priečku.

Prieskum realizovala spoločnosť v období od júla do septembra 2018 kvótnym výberom. Reprezentatívnu vzorku tvorí 2128 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Prieskum verejnej mienky sa zameriaval na spravodajstvo v slovenských televíziách.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Akcia Špitál: Obvinenie štatutára popradskej nemocnice z brania úplatkov

16:40 Akcia Špitál: Obvinenie štatutára popradskej nemocnice z brania úplatkov

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol v súvislosti s utorkovou (28. 1.) akciou …