Prieskum: Lídrom opozície je Sieť. Sulík s Matovičom pred bránami parlamentu. Tretie miesto je obrovským prekvapením

26. 10. 2015 11:14

V prípade, že by boli parlamentné voľby tento víkend, vyhral by ich Smer-SD, pred bránami parlamentu by zostali SaS či koalícia OĽaNO-NOVA.

Prieskum: Lídrom opozície je Sieť. Sulík s Matovičom pred bránami parlamentu. Tretie miesto je obrovským prekvapením
Foto: SITA
Popis: Predseda strany Sieť Radoslav Procházka

Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia. Preferencie Smeru v porovnaní so septembrom stúpli. Vtedy by stranu volilo 37,2 percenta opýtaných, tento mesiac 38,5 percenta. Do Národnej rady SR by sa dostala z druhého miesta strana Sieť so ziskom 12,4 percenta. Na treťom mieste nasleduje SNS, ktorú podporilo osem percent respondentov, Most-Híd so ziskom 7,7 percenta a KDH so 7,6 percenta. Smer-SD by mal v parlamente 78 mandátov, Sieť 25, SNS a Most-Híd po 16 a KDH by obsadilo 15 kresiel.

Pred bránami NR SR by podľa prieskumu zostala koalícia OĽaNO-NOVA, ktorú podporilo 6,8 percenta ľudí v prieskume. V septembri by sa koalícia do národnej rady dostala, vtedy jej dalo svoj hlas 7,2 percenta opýtaných. Podľa aktuálnych výsledkov by sa do parlamentu nedostala ani strana SaS so ziskom 4,7 percenta, SMK so 4,4 percenta či SDKÚ-DS s 2,5 percenta. Mimo NR SR by boli aj strany Skok, ĽS Naše Slovensko či KSS. Voliť by išlo 57 percent respondentov, 24 percent sa nevedelo rozhodnúť a 19 percent by sa na voľbách nezúčastnilo.

Agentúra Polis Slovakia spravila prieskum od 12. do 18. októbra na vzorke 1 420 ľudí starších ako 18 rokov na území celého Slovenska. Respondenti odpovedali na otázku: Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie alebo koalíciu by ste volili? Výsledky prieskumu agentúre SITA poskytol Ján Baránek.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najvyšší súd rozhodol o sťažnosti Zsuzsovej a Szabóa proti väzbe: Nekompromisný verdikt

14:58 Najvyšší súd rozhodol o sťažnosti Zsuzsovej a Szabóa proti väzbe: Nekompromisný verdikt

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR zamietol sťažnosti Aleny Zsuzsovej a Tomáša Szaboá voči predĺženiu vä…