Príde Sorosova agentka, píšu o Čaputovej v Maďarsku. Prezidentka cestuje za Áderom. S Orbánom sa asi nestretne

9. 7. 2019 19:00

Prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorú maďarské vládne médiá nazývajú iba ako agentku amerického finančníka Georgea Sorosa, vo štvrtok pricestuje do Budapešti. Napísalo to v utorok internetové vydanie ľavicového denníka Népszava, ktoré pripomína, že Čaputová pricestuje na pozvanie maďarského prezidenta Jánosa Ádera.

Príde Sorosova agentka, píšu o Čaputovej v Maďarsku. Prezidentka cestuje za Áderom. S Orbánom sa asi nestretne
Foto: TASR
Popis: Zuzana Čaputová v Bruseli

Podľa agentúry MTI prvú slovenskú prezidentku prijme Áder s vojenskými poctami na Námestí sv. Juraja. Po prijatí budú hlavy štátov rokovať v Sándorovom paláci a absolvujú tlačovú konferenciu.

Népszava podotýka, že Čaputová vo všetkých otázkach symbolického významu uvažuje a koná inak než kruhy maďarského premiéra Viktora Orbána.

Na snímke TA SR Andrej Kiska (vľavo) a maďarský prezident János Áder počas rozlúčkového stretnutia, ktoré sa uskutočnilo v neformálnej atmosfére v priestoroch benediktínskeho opátstva v Pannonhalme 16. apríla 2019. 

Do prezidentského kresla sa dostala ako kandidátka ľavicovo liberálnej strany Progresívne Slovensko, stala sa známou ako občianskoprávna aktivistka, je zanietenou ochrankyňou životného prostredia, často kritizuje korupciu a s obavami sleduje situáciu justície i vedeckého života v Maďarsku, píše denník.

Áder podľa vyhlásenia svojej kancelárie vyjadril presvedčenie, že s novou slovenskou prezidentkou budú môcť spoločne prispieť k ďalšiemu obohateniu vzájomných slovensko-maďarských vzťahov, pokračovať v konštruktívnom dialógu založenom na vzájomnej úcte a načatom s jej predchodcom (pozn. TASR: s Andrejom Kiskom).

Takýto dialóg by podľa Ádera napomohol aj k uspokojivému uzatvoreniu doposiaľ otvorených otázok.

Népszava uzatvára článok s poznámkou, že o tom, že by sa s Čaputovou stretol aj premiér Viktor Orbán, nie je nikde žiadna zmienka, a to ani vo verejne dostupnom kalendári avizovaných udalostí predsedu maďarskej vlády.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …