Príbeh Savčenkovej odráža situáciu na Ukrajine

4.4.2018 12:40

O príbehu pilotky Nadiji Savčenkovej píše server E15.cz. Všíma si predovšetkým, ako niekdajšia národná hrdinka skončila vo väzbe, lebo podľa prokuratúry plánovala ozbrojený puč.

Príbeh Savčenkovej odráža situáciu na Ukrajine
Foto: TASR
Popis: Nadija Savčenková

Bývalá pilotka chcela podľa obžaloby pomocou granátometov, mínometov a ďalších zbraní podniknúť útok na parlament v čase prítomnosti vlády a prezidenta Petra Porošenka. Ona sama sa domnieva, že obvinenie súvisí s jej prezidentskou kandidatúrou.

Strávi tak dva mesiace vo väzbe. „Obviniť ma zo zrady Ukrajiny a robiť lotrov zo včerajších hrdinov len preto, že nesúhlasia s postojmi súčasnej vlády, to je všetko, čo orgány dokážu,“ uviedla Savčenková. Politológ Volodymyr Fesenko potom pre AP poznamenal: „Príbeh jej sprisahania je jasným symbolom súčasnej anarchie, ktorá odráža našu politickú tradíciu.“

Savčenková navyše nie je jediná, o kom si Porošenko myslí, že pripravuje prevrat v službách Kremľa. Prezident ocenil tajné služby aj za to, že odhalili ruskú linku protestov organizovaných gruzínskym exprezidentom Michailom Saakašvilim.

Petro Porošenko

Petro Porošenko Zdroj: SITA

Porošenko má pred prezidentskými voľbami v roku 2019 podporu zhruba desatiny voličov. Bývalú premiérku Juliju Tymošenkovú by volila vyše pätina Ukrajincov.

Celý text nájdete na webe E15.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vybuchne časovaná ´eurobomba´?  Ústavný súd má už len týždeň

0:00 Vybuchne časovaná ´eurobomba´? Ústavný súd má už len týždeň

Ak Ústavný súd do týždňa nerozhodne, zlý zákon o voľbách do europarlamentu spôsobí problémy Kresťans…