Pri prevádzaní migrantov pomáhali policajti, za jedného vraj inkasovali stovky eur. Nemýľte sa, ide o Slovensko

5. 12. 2016 16:36

Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil sedem členov organizovanej skupiny zo zločinu prevádzačstva. Ide o jedného Ukrajinca, dvoch bývalých strážcov zákona a štyroch súčasných policajtov zaradených na oddelení hraničnej kontroly vo Vyšnom Nemeckom, ktorí navyše čelia aj obvineniu zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. TASR informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Pri prevádzaní migrantov pomáhali policajti, za jedného vraj inkasovali stovky eur. Nemýľte sa, ide o Slovensko
Foto: SITA
Popis: Polícia. Ilustračná fotografia
reklama

 "Podľa zistení polície organizovaná skupina mala po vzájomnej dohode umožňovať nelegálny prechod na územie Slovenskej republiky cez hraničný priechod Vyšné Nemecké. Doposiaľ vykonané vyšetrovanie preukázalo, že takýmto spôsobom prešlo na naše územie najmenej 275 nelegálnych migrantov pochádzajúcich najmä z Ruskej federácie," uviedla Baloghová.

Za prechod jedného migranta mali obvinení inkasovať od 200 do 400 eur. Celkový zisk skupiny sa odhaduje najmenej na 110.000 eur. Občan Ukrajiny bol vzatý do vyšetrovacej väzby, ostatní obvinení sú stíhaní na slobode.

Za trestný čin prevádzačstva hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov, za zneužívanie právomoci verejného činiteľa štyri až desať rokov. "Nadriadený policajtov už pripravuje podklady na spracovanie návrhu na ich prepustenie zo služobného pomeru," dodala Baloghová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…