Prezident sa nesmie nechať zastrašiť, nedeje sa voči nemu nič výnimočné, vyzývajú sulíkovci

5. 1. 2018 11:01

Prezident SR Andrej Kiska sa nesmie nechať zastrašiť ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. V spoločnom tlačovom vyhlásení to uviedli čelní predstavitelia opozičnej strany SaS Richard Sulík, Ľubomír Galko a Jana Kiššová. Podľa tých je Andrej Kiska za danej situácie pre SaS stále najlepším kandidátom aj pri nasledujúcich prezidentských voľbách.

Prezident sa nesmie nechať zastrašiť, nedeje sa voči nemu nič výnimočné, vyzývajú sulíkovci
Foto: TASR
Popis: Jana Kiššová a v pozadí Richard Sulík
reklama

Lídri SaS vo vyhlásení reagujú na kritické vyjadrenia hlavy štátu na adresu Kaliňáka, na ktoré prišla vzápätí reakcia ministra vnútra. Uviedli, že chápu znechutenie Kisku z politiky, podľa nich sa však voči nemu nedeje „nič výnimočné, čo by nepocítili aj iní oponenti premiéra Roberta Fica a ministra Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD)“.

Liberáli pripomenuli, že pred pár týždňami na popud prezidenta podpísali s premiérom Ficom a predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) spoločnú deklaráciu k zahraničnej politike Slovenska. Politický krok mal vyznieť ako gesto zhody na základných otázkach vo veci štátu, v skutočnosti žiadna skutočná zhoda medzi najvyššími ústavnými činiteľmi neexituje. „Existuje medzi nimi len dočasné prímerie, ktoré prechádza do otvorenej vojny,“ konštatujú špičky SaS.

„Veríme, že Andrej Kiska za danej situácie nevyberané útoky na svoju osobu vníma ako tlak na to, aby sa vzdal kandidatúry v nasledujúcich prezidentských voľbách a zvýšil šance kandidátovi Smeru-SD,“ uviedli Sulík, Galko a Kiššová. Zároveň mu však pripomenuli záväzok, ktorý prijal, keď sa rozhodol kandidovať vo voľbách hlavy štátu, kde v roku 2014 porazil Roberta Fica. Ten to podľa liberálov Kiskovi nikdy nezabudol.

V rozhovore pre maďarskojazyčný týždenník Vasárnap označil prezident Kaliňáka za bezcharakterného a falošného človeka, ktorý na neho chystal pasce. Domnieva sa, že proti nemu zneužíval Národnú kriminálnu agentúru. Minister to odmietol. „Chlap by nemal takto vyplakávať, je to nedôstojné a pôsobí to smiešne,“ reagoval na Kisku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič: Otvorenie hraníc s ČR "posvätili" epidemiológovia

16:40 Matovič: Otvorenie hraníc s ČR "posvätili" epidemiológovia

Zlomovým bodom pri úvahách o možnom otvorení česko-slovenských hraníc bol názor konzília odborníkov.…