Prezident sa do funkcie dostal vďaka špinavej manipulácii na internete. Svedectvo hackera, ktorý na celej veci pracoval

1.4.2016 18:20

Internet je mocný nástroj aj v boji o politické kreslá a poniektorí mocní o tom dobre vedia. Podľa najnovších informácií vedel o sile internetu a hackerov aj mexický prezident Enrique Pena Nieto, ktorý sa v roku 2012 dostal do funkcie údajne vďaka zásahu zaplatených hackerov.

Prezident sa do funkcie dostal vďaka špinavej manipulácii na internete. Svedectvo hackera, ktorý na celej veci pracoval
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Hackeri

Svedectvo o tom, že sa mexická hlava štátu dostala do prezidentského kresla vďaka manipulácii verejnej mienky na internete, priniesol pre agentúru Bloomberg hacker Andrés Sepúlveda, ktorý mal pracovať priamo pre ľudí z okolia Nietovej prezidentskej kampane.

Za úspechom súčasného mexického prezidenta vo voľbách z roku 2012 je podľa kolumbijského hackera temná internetová kampaň, plná lží a osočovania, na ktorej sa mal sám podieľať. „Mojou prácou bolo robiť špinavé operácie psychologickej vojny, propagandy a ohovárania. Jednoducho všetko z odvrátenej strany politiky, o ktorej existencii nikto nevie, ale všetci ju majú na očiach,“ tvrdí 31-ročný hacker.

Andrés Sepúlveda, ktorý priniesol svedectvo o tom, že mexický prezident údajne vyhral voľby vďaka hackerom a internetovej manipulácii verejnou mienkou, si v kolumbijskom väzení odpykáva desaťročný trest.

Obvinenia, ktoré priniesol Sepúlveda, ľudia z okolia mexického prezidenta popierajú a tvrdia, že kolumbijského počítačového experta síce najali, ale len na prípravu webového dizajnu v roku 2005. „Je pomätený. Všetko, čo popisuje, je ako z televíznej šou Mr. Robot (Pán Robot),“ uviedol na margo obvinení Juan José Rendón, politický konzultant z Miami, ktorý pracoval na kampani mexického prezidenta.

„Môžete skutočne meniť vôľu ľudí pomocou sociálnych sietí? Možno na Ukrajine alebo v Sýrii, kde nie sú žiadne alternatívy, ale tu v Amerike, kde sú televízie, slobodná tlač a kampane od dverí k dverám, to nemá až taký vplyv,“ tvrdí Rendón v reakcii na obvinenia z cielenej internetovej manipulácie prezidentskej kampane pre denník The Guardian.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

19:05 FOTO Za život pochodoval 50-tisícový dav, prišli aj politici: Tu sú ich komentáre

Centrom Bratislavy v nedeľu pochodovalo približne 50.000 ľudí z celého Slovenska s cieľom verejne po…