Prezident rozdelil svoj januárový plat 14 rodinám v núdzi

8.3.2019 21:00

Pomoc smerovala aj k starým rodičom, ktorí sa starajú o dvoch vnukov a starý otec dostal mozgovú príhodu, v dôsledku ktorej ochrnul na pravej strane tela. Rodina kvôli tomu prišla o hlavný príjem a hrozí jej aj strata bývania.

Prezident rozdelil svoj januárový plat 14 rodinám v núdzi
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska

Prezident SR Andrej Kiska rozdelil svoj januárový plat 14 rodinám v núdzi. Každá z nich dostala z januárového platu prezidenta 524 eur a 20 centov. TASR o tom informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia prezidentskej kancelárie.

Pomoc smerovala k starým rodičom, ktorí sa starajú o dvoch vnukov a starý otec dostal mozgovú príhodu, v dôsledku ktorej ochrnul na pravej strane tela. Rodina kvôli tomu prišla o hlavný príjem a hrozí jej aj strata bývania.

Ďalšiu časť svojho platu odovzdal Kiska rodine, v ktorej je otec pripútaný na lôžko a syn trpí autizmom a schizofréniou. Jeho mama takisto poberá čiastočný invalidný dôchodok a udržiava domácnosť len vďaka príležitostným brigádam, podpore okolia a spoločenstva v kostole. Chce si zobrať do náhradnej starostlivosti trojročného syna jej synovca, keďže synovec je bez domova. V minulosti rodina kvôli podvodníkom prišla na pol roka o bývanie a musela žiť v garáži. Pre dlhy museli prejsť osobným bankrotom.

Ing. Andrej Kiska

  • BPP
  • Prvý nezávislý prezident Slovenskej republiky
  • prezident

Prezident pomohol aj dvom pacientom so svalovou dystrofiou, štyrom onkologickým pacientom, chlapcovi s detskou mozgovou obrnou, matke, ktorá sa stará o tri zdravotne postihnuté deti s autizmom a rodine, ktorá kvôli genetickému ochoreniu prišla o tri deti a teraz je v hospici štvrté. Tiež rodine, v ktorej má dcéra detskú mozgovú obrnu a epilepsiu, mužovi, ktorý sa stará o ťažko postihnutú dcéru a rodine, ktorej zhorel dom.

Kiska vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Prezident takto rozdeľuje svoj plat každý mesiac, pričom pomoc od neho dostávajú rodiny priamo.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Fico pripomenul, že Kaliňák z politiky neodišiel. A takto vidí budúcnosť Smeru

13:30 Fico pripomenul, že Kaliňák z politiky neodišiel. A takto vidí budúcnosť Smeru

Strane Smer-SD možno dobre padne nejaký čas pôsobiť v opozícii, my však ideme vyhrať parlamentné voľ…