Prevádzači riskujú stále viac. Počet utečencov, ktorí zomrú na ceste do Európy stúpa

23. 8. 2016 14:16

S nebezpečnejšími praktikami prevádzačov a riskantnejšími transportnými trasami stúpa počet migrantov, ktorí na ceste do Európy v Stredozemnom mori zomierajú. Vyplýva to zo správy Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM), o ktorej dnes informovala agentúra AP.

Prevádzači riskujú stále viac. Počet utečencov, ktorí zomrú na ceste do Európy stúpa
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Záchrana migrantov v Stredozemnom mori
reklama

Pri plavbe cez Stredozemné more počas prvých šiestich mesiacov tohto roka zahynulo alebo zmizlo bez stopy 2901 migrantov, čo je oproti vlaňajšku až 37-percentný nárast.       

Najviac migrantov zomiera pri plavbe zo severnej Afriky do Talianska, uvádza sa v správe IOM. Podľa organizácie boli tieto plavby vždy nebezpečné, ale prevádzači začali používať dlhšie trasy - najmä z Egypta -, ktoré sú ešte riskantnejšie. Záchranné operácie komplikuje aj nová taktika prevádzačov, ktorí najnovšie vysielajú na cestu niekoľko lodí s migrantmi naraz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…