Presadzovať politiku spolužitia má zmysel, odkazuje budúci rakúsky prezident celej Európe

7. 12. 2016 16:50

Víťaz rakúskych prezidentských volieb Alexander Van der Bellen sa vo svojom povolebnom víťaznom prejave obrátil nielen na Rakúšanov, ale aj na celú Európu. Podľa jeho názoru sa ukazuje, že presadzovanie politiky pokojného spolužitia celej spoločnosti je nielenže zmysluplné, ale prináša navyše úspech. Zvolenie Van der Bellena za prezidenta toho môže byť dôkazom.

Presadzovať politiku spolužitia má zmysel, odkazuje budúci rakúsky prezident celej Európe
Foto: SITA
Popis: Alexander Van der Bellen
reklama

S odvolaním sa na ďalšie zahraničné zdroje informuje ČTK o povolebnom prejave Alexandera Van der Bellena, ktorý vyhlásil, že jeho zvolenie za budúceho prezidenta Rakúska nie je signálom len pre jeho vlasť, ale vlastne pre celú Európu. „Svoju výhru označil Van der Bellen za ,červeno-bielo-červený‘ signál pre celú Európu, že politika podporujúca spolužitie je nielenže zmysluplná, ale prináša aj úspech,“ píše agentúra. Svojich krajanov vyzval, aby sa menej dohadovali a snažili sa viac pochopiť jeden druhého.

Po spočítaní korešpondenčných hlasov je už definitívne jasné, že Alexander Van der Bellen sa stane rakúskym prezidentom. Hlasovalo zaňho 2,47 milióna voličov. Jeho súperovi Norbertovi Hoferovi zo Slobodnej strany Rakúska dalo hlas 2,12 milióna voličov. Májové voľby, ktoré takisto vyhral Van der Bellen a ktoré zrušil ústavný súd, dopadli oveľa tesnejšie. Voľbu rozhodli až korešpondenčné hlasy. Vďaka nim porazil Van der Bellen Hofera asi o 30-tisíc hlasov.

Celú správu si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…