Premiérova agresívna rétorika. A za všetko môžu vraj ´pošahanci´

12.11.2015 8:05

Po tom, ako sa objavili informácie o firme, ktorá prevádzkuje kompu medzi obcami Vojka a Kyselica a fakty, ktoré nepriaznivo vykresľujú napríklad aj ministra obrany Martina Glváča, premiér Robert Fico prešiel na agresívnu rétoriku. Myslí si to Roman Pataj vo svojom komentári v Denníku N.

Premiérova agresívna rétorika. A za všetko môžu vraj ´pošahanci´
Foto: SITA
Popis: Premiér Robert Fico počas vystúpenia v Národnej rade

Firma Ponton City, ktorá prevádzkuje kompu, má uzavretú zmluvu so štátnym podnikom Vodohospodárska výstavba. Ponton City má však mať prepojenie so schránkovými firmami. Na podivné okolnosti upozornili poslanci Igor Matovič a Daniel Lipšic (OľaNO-NOVA) i poslankyňa bratislavského Starého mesta Veronika Remišová. Reakcie šéfa Vodohospodárskej výstavby, ale i premiéra Fica však priateľské rozhodne nie sú.

Dvaja na odstrel

Premiér začína byť odporne agresívny a mohol by s tým prestať, myslí si Pataj. Premiér stratil nervy pri reakcii na kauzu kompa. Poslancov nazval pošahancami, od ktorých prišiel pľuvanec, na ktorý treba odpovedať tak, že sú to nezmysly a klamstvá. A politickú zodpovednosť nechce vyvodiť žiadnu.

Ako upozorňuje Pataj, pre Fica je táto situácia mimoriadne nepríjemná, a to práve preto, že na odstrel by mali byť až dvaja členovia vlády a ministri  - šéf rezortu životného prostredia Peter Žiga a jeho kolega z obrany Martin Glváč. „Premiér si síce osvojil schopnosť marketingovo odvolávať prichytených podriadených, ale naraz potopiť takto krátko pred voľbami ministrov obrany a životného prostredia, to ´pošahancom´ len tak nedovolí,“ zamýšľa sa Pataj.

Ako však uvádza, jasné sú dve veci, že víťaz tendra bol vopred známy a koncentrácia prepojení na Glváča je taká veľká, že reči o pľuvancoch by si mal vraj premiér nechať pre poslucháčov zo straníckych mítingov, ktoré sa konajú tento mesiac.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini: Danko nech sa stará hlavne o svoje rezorty a nekomentuje naše

19:35 Pellegrini: Danko nech sa stará hlavne o svoje rezorty a nekomentuje naše

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) odporúča predsedovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi, aby venov…