Premiér pozvanie študentov na pochod odmietol, namiesto toho im dal ponuku

26. 9. 2017 16:50

V pondelok opäť pochodovali centrom hlavného mesta študenti. Pozvaný bol aj premiér, miesto účasti však dal študentom ponuku. Podľa organizátorky pochodu je poľutovaniahodné, ako situáciu zľahčuje.

Premiér pozvanie študentov na pochod odmietol, namiesto toho im dal ponuku
Foto: TASR
Popis: Robert Fico
reklama

V centre hlavného mesta v pondelok už po tretíkrát študenti protestovali proti korupcii, policajnému prezidentovi, špeciálnemu prokurátorovi aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Pozvánku zúčastniť sa na proteste dostal aj premiér Robert Fico, ktorý sa sám v poslednom čase často prezentuje ako veľký bojovník proti korupcii. Študenti mu ju doručili na Úrad vlády v deň pochodu. „Vítame vašu angažovanosť, no zároveň nás zaujíma, prečo vo svojich krokoch nezohľadňujete požiadavky tisícov protestujúcich Slovákov,“ napísali v pozvánke.

Namiesto účasti ponuka

Premiér sa pochodu nezúčastnil. Miesto svojej účasti študentom ponúkol školenie, píše denník Nový Čas. „Predseda vlády víta záujem mladých ľudí o veci verejné a je pripravený vytvárať im vhodné podmienky na prehlbovanie tohto záujme,“ napísali z úradu vlády s tým, že po dohode s Medzinárodnou protikorupčnou akadémiou v Rakúsku ponúka Fico dvom absolventom vysokých škôl bezplatné dvojročné štúdium.

Politológ Eduard Chmelár si myslí, že pozvanie na protest bola pre premiéra príležitosť, ako vyraziť svojim kritikom zbraň z ruky. Študenti Fica kritizujú za to, že má podľa nich dvojaký meter. Zatiaľčo exministra školstva Petra Plavčana zo SNS hodil cez palubu, svojho nominanta za Smer Kaliňáka si drží zubami-nechtami.

Samotný premiér nemá dojem, že by sa ktorýkoľvek z jeho ministrov previnil korupčným správaním. „Nemám pocit, že niektorí z mojich ministrov je podozrivý z korupcie,“ zdôraznil v deň pochodu v Rádiu Aktual.

Fotogaléria: - 3. protikorupčný pochod v Bratislave

Účastníci 3. Veľkého protikorupčného pochodu na Hv...
Účastníci 3. veľkého protikorupčného pochodu na Hv...
Účastníci 3. veľkého protikorupčného pochodu na Hv...
3. veľký protikorupčný pochod na Hviezdoslavovom n...
3. veľký protikorupčný pochod na Hviezdoslavovom n...
3. veľký protikorupčný pochod na Hviezdoslavovom n...

Spoluorganizátorka pochodov Karolína Farská hovorí, že ďalšie pochody budú závisieť od toho, ako sa premiér teraz zachová. „Je poľutovaniahodné, ako to zľahčujú,“ vyjadrila sa mladá aktivistka pre aktuality.sk.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku je 26 nových prípadov nákazy koronavírusom. Testujú aj súkromné laboratóriá

12:30 AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku je 26 nových prípadov nákazy koronavírusom. Testujú aj súkromné laboratóriá

AKTUALIZOVANÉ Na Slovensku pribudlo počas stredy (1. 4.) 26 nových prípadov nákazy novým koronavírus…