Premiér o Kočnerovi: Prečo jeho komunikácia uniká po častiach?

    0
    Na snímke obvinený Marian Kočner v budove Špecializovaného trestného senátu v Banskej Bystrici vo štvrtok 20. decembra 2018. (Autor: TASR)

    Účelové vyťahovanie dôkazkov

    “Neskúšajme na Slovensku zavádzať nejaký spôsob účelového vyťahovania časti dôkazov a nejakým spôsobom využívať len tie pasáže, ktoré možno vyhovujú aj teraz, v predvolebnom období,” skonštatoval premiér s tým, že nechce nikoho obviňovať z účelového konania. Poukázal na to, že zaistených správ je viac, pričom sú zverejňované len konkrétne útržky.

    Nikto sa nesnažil ututlať dôkazy

    Dodal, že dôkazmi sa majú zaoberať vyšetrovatelia a prokurátori, na ich základe má potom rozhodovať súd. Úlohou orgánov štátnej správy je podľa jeho slov zabezpečiť, aby sa nikto nesnažil dôkazy ututlať, ale aby sa nimi kompetentné orgány zaoberali. Ak by správy naznačovali porušovanie zákonov, vyšetriť to majú kompetentné orgány.

    Komunikácia s politikmi

    Podľa medializovanej údajnej komunikácie Mariana Kočnera a Aleny Zs. mal byť podnikateľ v kontakte s viacerými politikmi, medzi nimi aj s predstaviteľmi koaličných strán Bélom Bugárom (Most-Híd), predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) či expremiérom Robertom Ficom (Smer-SD).

    Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) mu mal telefonovať a s Ficom sa mal stretnúť. Mal mať záujem o zotrvanie Smeru-SD vo vláde, a to aj po vražde novinára. Smer-SD aj predstavitelia koaličných strán sa voči komunikácii ohradili a tvrdenia odmietli.

     

    - Reklama -