Predvolebná Amerika ako vystrihnutá zo špionážneho trháka. Je jeden z kandidátov na prezidenta tajným agentom demokratov?

14. 12. 2015 12:01

Republikáni sa začínajú obávať o svoju dobrú povesť. To, čo robí kandidát na prezidenta Donald Trump, im údajne poškodzuje dobré meno. Náhoda či dobre prešpekulovaná „špionáž“?

Predvolebná Amerika ako vystrihnutá zo špionážneho trháka. Je jeden z kandidátov na prezidenta tajným agentom demokratov?
Foto: SITA
Popis: Donald Trump
reklama

O Trumpovi sa toho začína dosť šepkať aj v jeho vlastných radoch. Údajne by mohol byť dvojitým agentom nasadeným demokratmi. Jeho cieľom je údajné rozvrátenie strany zvnútra. „Možno sa Donald dohodol s jeho kamoškou Hillary Clintonovou (kandidátka za demokratov) a celé to bude pokračovať jej zvolením do Bieleho domu,“ píše na svojom twitterovom účte kandidát na prezidenta za republikánov Jeb Bush. O možnom spiknutí informoval zahraničný portál televízie BBC.

O tomto možnom scenári sa vyjadril aj politický komentátor George Will a podporil teóriu o Trumpových nejasných úmysloch. Republikánsky kongresman za Floridu Carlos Curbelo ho zase nazýva „fantómovým kandidátom“, ktorého úlohou je urobiť poriadny cirkus. „Pán Trump je blízky priateľ Billa a Hillary Clintonových. Bol na ich poslednej svadbe. Prispieva do ich nadácie. A prispel Clintonovej do senátorskej kampane. Je to viac než podozrivé,“ vysvetľuje kongresman.

Ďalším podozrivým detailom je záhadný telefonát, ktorý sa mal údajne udiať medzi Trumpom a Clintonom v máji. Tento telefonát je obostretý rúškom tajomstva a nahlodáva dôveru Trumpových kolegov. Čo si v ňom asi povedali?

Politický komentátor Brian Cates sa tiež vyjadril k trumpovsko-clintonovskému vzťahu. „Trump neskočil do tejto jeho jazdy, lebo miluje Ameriku… Skočil do toho, lebo mu to nariadil Bill Clinton,“ hovorí.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…