Predvádzajú politické PR, píše o organizátoroch protestov komentátor

3. 7. 2018 16:00

Iniciatíva Za Slušné Slovensko včera predstavila kandidátov, ktorých podporí v jesenných komunálnych voľbách. Ide o nezávislých kandidátov, ktorí podľa organizátorov protestov nevyberala žiadna politická strana a museli získať podpisy od občanov. S vyjadreniami iniciátorov Za slušné Slovensko neboli spokojní viacerí opoziční poslanci. K celej situácii pridal komentár aj Dag Daniš na portáli Aktuality.sk.

Predvádzajú politické PR, píše o organizátoroch protestov komentátor
Foto: TASR
Popis: Juraj Šeliga a Karolína Farská
reklama

Ten vo svojom komentári na portáli Aktuality.sk uvádza, že organizátori protestov spravili zvláštnu vec – vstúpili do politiky. Nie však klasicky ako politická strana, ale svojimi vyjadreniami a činmi predvádzajú politické PR. „Akurát, že politickú kampaň nerobia transparentne cez jasne zadefinovanú politickú platformu. Majú niečo oveľa lepšie. Majú kľúče od námestí a verejných protestov, ktoré ´predávali´ ako čisto verejné akcie, ktoré nemajú slúžiť nijakej politickej skupine. Aj preto mali s protestmi taký úspech,“ píše Daniš.

Rovnako mapuje situáciu, ako sa z organizovania protestov, ktoré zaplnili námestia, otočili o 180 stupňov a z nezávislých protestov začali robiť politiku. Najviac to ľudia pocítili po stretnutí s prezidentom Kiskom, keď zrušili svoj plánovaný veľký protest v Bratislave. „A oznámili, že predčasné voľby (ktoré predtým s krikom požadovali) už nechcú. Lebo... Uspokojivú odpoveď sme sa akosi nedozvedeli.“

Až vyjadrenie prezidenta Kisku o jeho ďalšom pôsobení v politike poskytlo možnú informáciu prečo. Rovnako je podľa Daniša takmer isté, že „progresívni, Beblavého Spolu a Kiskovi ľudia – skončia na spoločnej kandidátke pre parlamentné voľby. Zrejme s podporou viacerých ´iniciatív´, vrátane tej Za slušné Slovensko“.

To, čo robia organizátori protestov, však podľa autora článku nie je korektné. A tu je jednoduchá odpoveď prečo. „Ak chce niekto robiť politiku, nech si založí stranu. Ak chce robiť politiku nepriamo, zo zadného sedadla, nech si založí politickú PR agentúru alebo jasne čitateľné občianske združenie,“ pričom oni nerobia ani jedno z uvedeného, konštatuje Daniš.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

23:59 Haulík: Pellegrini nechce byť predsedom Smeru. Zrátal si, že potom by už nikdy nebol premiérom

Pellegrini nemá záujem o funkciu predsedu Smeru. „Podľa mňa si to vyhodnotil skôr tak, že ak by sa …