Predstavitelia ĽS NS šíria v parlamente svoje zvrátené predstavy o svete, udrela Cséfalvayová a požaduje tresty. Toto je vraj dôvod prečo sú extrémisti stále trúfalejší

9.12.2016 12:30

Vládna koalícia by mala začať napĺňať svoje programové vyhlásenie ohľadom extrémizmu. Myslí si to koaličná poslankyňa z klubu Most-Híd Katarína Cséfalvayová, ktorej sa nepáči, že v pléne Národnej rady SR šíria predstavitelia ĽSNS "svoje zvrátené predstavy o svete". Poslanci by podľa nej mali byť trestne stíhaní za extrémistické výroky prednesené na pôde parlamentu.

Predstavitelia ĽS NS šíria v parlamente svoje zvrátené predstavy o svete, udrela Cséfalvayová a požaduje tresty. Toto je vraj dôvod prečo sú extrémisti stále trúfalejší
Foto: TASR
Popis: Katarína Cséfalvayová, podpredsedníčka Výboru NR SR pre európske záležitosti

Títo ľudia (poslanci ĽSNS, pozn. TASR) začínajú využívať takmer všetky inštitúty najvyššieho zákonodarného zboru SR na to, aby či už otvorene, alebo podprahovo šírili svoje zvrátené predstavy o svete. A my sa všetci tvárime, akoby sa nič nedialo," uviedla vo svojom dnešnom vyhlásení Cséfalvayová.

Ako príklad uviedla poslanca Radoslava Schlosára, ktorý v interpelácii na ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú (Most-Híd) spochybňoval holokaust, keď vyjadrovanie o ňom označil za slobodu slova v oblasti historických skutočností. "O tom, že takéto vyjadrenia nemožno brať na ľahkú váhu svedčí aj prieskum verejnej mienky, ktorý vyšiel v ten istý deň a podľa ktorého by väčšina mladých ľudí volila práve extrémistov," upozornila Cséfalvayová.

Pripomína zároveň programové vyhlásenie vlády, kde koalícia píše, že extrémistom nedá šancu. "Treba to konečne začať napĺňať," vyhlásila. Jeden spôsob je podľa nej legislatívna zmena, aby mohol byť poslanec trestne stíhaný za extrémistické výroky prednesené na pôde NR SR. 

"Ďalšia oveľa náročnejšia je intenzívna práca s mladou generáciou a o to sa ako poslankyňa budem predovšetkým snažiť," doplnila poslankyňa, podľa ktorej Slovensko potrebuje zásadné zmeny v školstve a aj výuku informačnej gramotnosti mladých ľudí. "Nielen poznať históriu, ale hlavne v súčasnosti sa vedieť orientovať, ktoré správy sú relevantné, ktoré nie. Ktoré sú realitou, a ktoré len šírením propagandy. V tomto zaostávame a aj preto sú extrémisti stále trúfalejší," uzavrela Cséfalvayová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…