Pražskému hradu došla trpezlivosť. Za dezinformáciu o tom, že prezident Zeman je v nemocnici, padne trestné oznámenie

7. 2. 2018 12:15

Pražskému hradu došla trpezlivosť. Za dezinformáciu o údajných zdravotných komplikáciách prezidenta Českej republiky padne trestné oznámenie. V ostatných dňoch totiž niekto rozširuje medzi politikmi a novinármi „zaručenú správu“ o tom, že Miloš Zeman je vraj v nemocnici. Prezidentská kancelária to tvrdo odmieta, hovorca Jiří Ovčáček dodáva, že hlava štátu čerpá plánovanú dovolenku.

Pražskému hradu došla trpezlivosť. Za dezinformáciu o tom, že prezident Zeman je v nemocnici, padne trestné oznámenie
Foto: TASR
Popis: Miloš Zeman a jeho manželka Ivana

Prezident Miloš Zeman je na plánovanej a vopred oznámenej dovolenke na zámku v Lánoch, kde podľa informácií Pražského hradu odpočíva po napätom a náročnom predvolebnom období.

Tým sa zrejme otvoril priestor na rôzne špekulácie a dezinformácie a niekoľko dní v médiách aj medzi politikmi koluje „správa“, že česká hlava štátu je v nemocnici pre vážnu zdravotnú komplikáciu.

Čokoľvek z týchto tvrdení odmieta hovorca prezidenta Zemana Jiří Ovčáček ako dezinformáciu a v utorok mu už došla trpezlivosť. Vyhlásil, že padne trestné oznámenie.

„Vzhľadom na neustále účelové šírenie dezinformácií o zdraví pána prezidenta bude podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,“ napísal na Twitteri Ovčáček.

 

 

Zdroj: Twitter/Jiří Ovčáček

Neskôr na svojom Facebooku uviedol, aký program má údajne hospitalizovaný prezident v skutočnosti. „Pán prezident si po víťazstve zaslúžene užíva dovolenku v Lánoch. Včera po dlhom čase navštívil bazén, ktorý je tu k dispozícii,“ prezradil s tým, že hlave štátu tento odpočinok praje.

Vo štvrtok má Miloš Zeman voľno prerušiť, pretože sa bude natáčať relácia Týden s prezidentem na TV Barrandov a potom sa má stretnúť s premiérom Andrejom Babišom. „A čo s tými, ktorí navzdory faktom neustále účelovo šíria lož, že je pán prezident v nemocnici? Jednoduché. Nech si na nich posvietia bezpečnostné zložky,“ dodal hovorca.

Zdroj: Facebook/Jiří Ovčáček

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radim Panenka
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

9:51 Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

Senát Špecializovaného trestného súdu nemá pochybnosti o zákonnosti získania komunikácie Mariana K. …