Poznáte živého voliča Smeru? Pošlite mu toto, odporúča Sulík v súvislosti s miliónmi pre advokátsku kanceláriu Bžána

12.10.2017 11:14

Odmena bude nižšia o desiatky miliónov eur. HM Manažment, teda bývalý Fond národného majetku, sa dohodol na vyplatení zníženej odmeny za obhajobu Slovenska pri arbitráži o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. Bžánova kancelária nakoniec zinkasuje maximálne 17,6 milióna eur, čo je približne 2,5 % hodnoty celkového sporu. Predseda liberálov Richard Sulík (SaS) v reakcii na zníženie odmeny píše, že by Bžán mohol nakúpiť práčky do všetkých domácností v Banskej Bystrici a ešte by mu ostalo aj na kávičku.

Poznáte živého voliča Smeru? Pošlite mu toto, odporúča Sulík v súvislosti s miliónmi pre advokátsku kanceláriu Bžána
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

Pôvodne mala advokátska kancelária Radomíra Bžána zinkasovať viac ako 77 miliónov eur ako odmenu za vyhratý spor o Vodnú elektráreň Gabčíkovo v hodnote 705 miliónov eur. Podľa denníka SME požiadal o zníženie odmeny samotný Bžán, ktorému vraj prekážal „mediálny hon“ na jeho osobu aj rodinu.

Šéf HM Manažmentu Branislav Bačík tvrdí, že Bžánovej kancelárii bude vyplatených maximálne 17,6 milióna eur a od tejto sumy sa ešte odpočíta 4,9 milióna, ktoré už advokátska kancelária inkasovala v súvislosti so sporom od roku 2015.

Predseda SaS Richard Sulík na správu o znížení odmeny reagoval poznámkou na sociálnej sieti. „Hurrá, doktor Bžán dostane len 17 miliónov,“ píše líder liberálov v úvode. Nasleduje trochu matematiky, ku ktorej je však v tomto prípade nutná aj veľká dávka predstavivosti.

„Predstavte si, že si dokážete ušetriť 1 000 eur mesačne. Hej, hrdá suma, ale povedzme, že naozaj tisícku mesačne odložíte. To je 12-tisíc do roka. Za sto rokov ste ušetrili 1,2 milióna a v roku 3 483 máte našetrených Bžánových 17,6 milióna, ktoré on zarobil za tri mesiace,“ píše Sulík na Facebooku.

V Sulíkovom komentári nechýba ani príklad z praxe, aby si ľudia lepšie vedeli predstaviť, čo by sa dalo za 17 miliónov eur zariadiť. „Tak si predstavte, že žijete, povedzme, v Banskej Bystrici, ktorá má 90-tisíc obyvateľov a 40-tisíc domácností. Každej domácnosti by mohol dr. Bžán kúpiť automatickú práčku a ešte by mu hodne ostalo na kávičku,“ dodáva.

Na záver si Sulík neodpustil štipľavú poznámku na adresu vládnej strany Smer-SD. „Poznáte živého voliča SMER-u? Nože, buďte takí láskaví a prepošlite mu to,“ odkazuje Sulík používateľom sociálnej siete.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

17:00 Napätie vo vnútri Európskej únie! Komisia chce prebrať kontrolu nad debatou o migračnej politike. Budú o migrantoch rozhodovať úradníci?

Minisummit o migrácii, na ktorý zvolal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker predstaviteľov šest…