Povedzme to tak, ako to naozaj je. Komentátor hľadá súvis medzi Kočnerom, Pentou a Bašternákom

8. 11. 2016 11:48

V kauze Mariána Kočnera a banky Penty padlo dôležité rozhodnutie, tvrdí to komentátor Dag Daniš. Najvyšší súd potvrdil finančnú pokutu (55-tisíc eur) pre Privatbanku patriacu finančnej skupine Penta za neohlasovanie podozrivých transakcií. Daniš dáva udalosti do kontextu s Kočnerom, Bašternákom, Lipšicom a Grendelom.

Povedzme to tak, ako to naozaj je. Komentátor hľadá súvis medzi Kočnerom, Pentou a Bašternákom
Foto: Reprofoto: TA3
Popis: Marian Kočner
reklama

Prípad Privatbanky sa týka Kočnera, ktorému prišli na účet tri milióny eur pôvodom z Belize, teda z krajiny, ktorá sa považuje za daňový raj. Daniš poukazuje na to, že postup finančnej polície, ako potvrdili súdy, bol v poriadku, na rozdiel od Privatbanky, ktorá podľa neho kryla pochybné finančné transakcie spomenutého podnikateľa.

„Preto je celkom zvrátené, že vyšetrovatelia dnes nejdú po Kočnerových transakciách, ale po exministrovi vnútra Lipšicovi. Stíhajú ho za to, že o prípade informoval novinárov,“ píše Daniš pre aktuality.sk a priznal, že Privatbanka ani Kočner „nenapadli Lipšica za kontrolu v banke, ale za to, že o veci informoval“ a v tejto súvislosti dodáva, že každý má právo dožadovať sa, aby boli rešpektované jeho práva.

V kauze Mariána Kočnera a banky Penty padlo dôležité rozhodnuté, tvrdí to komentátor Dag Daniš. Najvyšší súd potvrdil finančnú pokutu (55-tisíc eur) pre Privatbanku patriacu finančnej skupine Penta za neohlasovanie podozrivých transakcií. Daniš dáva udalosti do kontextu s Kočnerom, Bašternákom, Lipšicom a Grendelom.

Daniš však spomína dve veci, ktoré podľa neho jasne hovoria v neprospech Privatbanky a Kočnera a to, že zistenia finančnej polície a informácie Lipšica o porušovaní zákona Privatbankou sa ukázali ako opodstatnené. A po druhé, „pochybnosti o transakcii Kočnera sú dostatočne vážne na to, aby boli preverené hlbšie. Ukazuje sa, že jeho transakcia mohla súvisieť s bytovým komplexom Five Star Residence, v ktorom figuroval aj Bašternák. Podnikateľ, ktorý čelí podozreniam, že obchodmi s bytmi obral štát o dva milióny eur...“

Trestne stíhaní sú len Lipšic a Grendel

Komentátor hovorí o Kočnerovej firme Inkasný servis, ktorá bola súčasťou obchodu s bytmi a spomína cenu 1 euro, za ktoré mala kúpiť 17 euro. „Krátko na to sa na Kočnerovom účte, resp. na účte jeho firmy Inkasný servis, objavili tri milióny eur, ktoré mali pôvod v daňovom raji (Belize). Časť akcií firmy Inkasný servis zmenila majiteľa – akcionárom sa stala firma z Belize.“

V kauze Privatbanky a podozrivých transakcií však zatiaľ polícia trestne stíha len exministra a exposlanca Daniela Lipšica a jeho bývalého hovorcu Gábora Grendela.

„Povedzme to tak, ako to naozaj je. Stíhaný je Lipšic, ktorý si v roku 2012 dovolil útočiť na Pentu a Kočnera. A tento rok celé leto organizoval protesty pod Ficovým oknom v Bonaparte. A stíhaný je Grendel, ktorý tam rozdával tričká s nápisom Fico chráni zlodejov,“ ukončil Daniš svoj komentár.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…