Potrebujeme vysokopresné raketové zbrane, ktoré zasiahnu ciele hlboko v tyle nepriateľa, vyhlásil Porošenko

9. 3. 2019 21:00

Ukrajina potrebuje vysokopresné raketové zbrane schopné zasiahnuť ciele hlboko v tyle nepriateľa, uviedol v sobotu ukrajinský prezident Petro Porošenko v prejave k účastníkom regionálnej konferencie v meste Čerkasy. Informovala o tom agentúra Ukrinform.

Potrebujeme vysokopresné raketové zbrane, ktoré zasiahnu ciele hlboko v tyle nepriateľa, vyhlásil Porošenko
Foto: TASR
Popis: Petro Porošenko

"Potrebujeme vysokopresné raketové zbrane s vyšším doletom, ktoré sú schopné zasiahnuť ciele hlboko v tyle nepriateľa," uviedol. Dodal, že "nepriateľa to zastaví a našu obranu posilní". Vyhlásil tiež, že preňho osobne je "bezpečnosť Ukrajincov nadovšetko". 

Porošenko informoval, že symbolom zmeny by mal byť raketový program na Ukrajine, a zdôraznil nutnosť jeho rozvoja. Poznamenal súčasne, že najnovšie výdobytky ukrajinského zbrojného priemyslu budú čoskoro predstavené verejnosti. Spresnil, že "boli otestované a do výzbroje boli zavedené okrídlené protilodné strely Neptun" a vysokopresné raketové systémy Viľcha výrazne zvyšujú svoj akčný rádiu.

Dodal, že pred Ukrajinou sa objavila možnosť rozvíjať svoj vlastný raketový program v súvislosti s tým, že "Rusko de facto zničilo Zmluvu o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF) a USA ju legálne vypovedali". Ukrajina týmto krokom bola podľa Porošenka tiež "zbavená istých povinností". "Nezväzujú nás žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o dolet či silu rakiet," vyhlásil Porošenko. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stiahnite ten škodlivý a zbytočný návrh, vyzývajú progresívci SNS. Zvolávajú demonštráciu

17:02 Stiahnite ten škodlivý a zbytočný návrh, vyzývajú progresívci SNS. Zvolávajú demonštráciu

Koalícia mimoparlamentných strán PS-Spolu vyzýva vládnu SNS, aby stiahla podľa nich škodlivý a zbyto…