Posledný križiak Milan Krajniak: Liberálnu demokraciu považujem za pokrytecký systém, ktorý spôsobuje čoraz väčší úpadok Západu

19. 11. 2016 12:30

Poslanec hnutia Sme rodina Milan Krajniak známy aj pod internetovou prezývkou Posledný križiak súhlasí s názorom Martina Šimečku, ktorý vyjadril obavy z toho, že rastie počet ľudí, ktorí chcú povaliť liberálnu demokraciu. Krajniak sa pridáva k týmto ľuďom a tvrdí, že systém liberálnej demokracie je prežitý. Osvietenstvo a humanizmus sú podľa poslanca len prázdne pojmy.

Posledný križiak Milan Krajniak: Liberálnu demokraciu považujem za pokrytecký systém, ktorý spôsobuje čoraz väčší úpadok Západu
Foto: Reprofoto/Facebook:Posledný križiak Milan Krajniak
Popis: Milan Krajniak
reklama
V krátkom článku, ktorý uverejnil Denník N, sa Milan Krajniak priznáva, že súhlasí s rastúcim počtom ľudí, ktorí chcú povaliť liberálnu demokraciu. „Som jedným z nich,“ píše Posledný križiak. „Liberálnu demokraciu považujem za pokrytecký systém, ktorý spôsobuje čoraz väčší politický, ekonomický aj morálny úpadok Západu,“ dodáva. 
 
Na úvod sa vracia do čias Francúzskej revolúcie, v ktorej je podľa neho pôvod súčasného stavu liberálnej demokracie. „Osvietenstvo, Francúzska revolúcia a liberálna demokracia sú popretím identity západnej civilizácie, ktorá je založená na kresťanstve,“ tvrdí Krajniak. 
 
Poslanec Sme rodina nepriamo prirovnáva liberálnu demokraciu ku komunizmu, nacizmu či neomarxizmu a tvrdí, že všetky tieto ideologické smery majú niečo spoločné. „Rozbíjajú a potláčajú našu kresťanskú civilizačnú identitu,“ konštatuje Posledný križiak. 
 
Podľa Krajniaka Európe reálne hrozí atomizácia spoločnosti. „Ľudia bez spoločnej identity sa nedokážu brániť vonkajšiemu tlaku. Stanú sa ľahkou korisťou silnejších civilizácií, ktoré si vlastnú identitu strážia,“ píše poslanec. 
 

Bc. Milan Krajniak

  • SME RODINA - Boris Kollár
  • minister práce, sociálnych vecí a rodiny
Napriek odporu voči liberálnej demokracii a jej súčasnej podobe Krajniak priznáva, že chce žiť v demokratickom systéme, kde vláda zavisí od vôle ľudu a kde fungujú spravodlivé súdy a kde sú chránené ľudské slobody. V ďalšej vete však dodáva, že to „neznamená, že sa musíme klaňať fetišu liberálnej demokracie“. 
 
„Som presvedčený, že systém liberálnej demokracie je prežitý, pretože nemá žiadne nemateriálne jadro. Takzvané osvietenstvo a humanizmus sú prázdne pojmy,“ tvrdí. 
 
Krajniak usudzuje, že liberálna demokracia svojou „politickou korektnosťou“ neustále zužuje slobodu. Liberálna demokracia, tak ako si ju slovenskí liberáli vysnívali, sa podľa poslanca skôr alebo neskôr skončí, ale je vraj otázne, čo tento systém nahradí. „Môžu to byť blázni a fanatici, ktorí budú zo spoločnosti vylučovať každého, kto sa im nebude páčiť. Alebo to budeme my, národní demokrati, chrániaci našu kresťanskú civilizačnú identitu,“ prihrial si politickú polievočku Krajniak. 
 
Celý text nájdete TU
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…