Poslanec Vašečka o dúhovom pochode: Hrdosť? Nie, to je hanba!

16. 7. 2018 10:00

Opozičný poslanec Richard Vašečka (OĽaNO) známy svojimi konzervatívnymi postojmi sa krátko vyjadril k piatkovému pochodu LGBT komunity ulicami Bratislavy. Na svojom facebookovom profile sa zastal tradičnej rodiny a piatkový „pride“, teda pochod hrdosti za inakosť použil proti jej zástancom.

Poslanec Vašečka o dúhovom pochode: Hrdosť? Nie, to je hanba!
Foto: Hans Štembera
Popis: Pochod priaznivcov LGBT komunity v Prahe, Prague Pride 2017
Vašečka píše, že je hrdý na rodinu, ale nie na takú, akú propagovali v sobotu 14. júla členovia a priaznivci LGBT komunity na námestiach. Dodáva však, že aj účastníci takzvaného dúhového pochodu majú byť hrdí na to, na čo môžu byť hrdí.  
 
„Som hrdý na rodinu! Na tú našu, ale aj na úžasnú skutočnosť, ktorou je rodina podľa Božieho plánu. Bratom a sestrám z ‚Dúhového pridu‘ tiež prajem, aby boli hrdí na to, na čo hrdí môžu byť – na svoju ľudskú dôstojnosť, na lásku, ktorou ich Boh miluje, a na všetko dobré a čestné, čo je v ich životoch,“ odkázal Vašečka členom LGBT komunity na sociálnej sieti. 
 
V závere statusu nechýba Vašečkova kritická poznámka na adresu ľudí z LGBT komunity, na čo podľa neho nemôžu byť hrdí. „Neteší ma, že to musím povedať, ale na nažívanie muža s mužom a ženy so ženou hrdí byť nemôžu. To nie je ‚pride‘ (hrdosť, pýcha), ale ‚shame‘ (hanba),“ píše poslanec hnutia OĽaNO. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini povedal na rovinu to, čo doteraz žiaden poslanec Smeru

15:59 Pellegrini povedal na rovinu to, čo doteraz žiaden poslanec Smeru

To, že poslanecký klub signalizuje, že má problém a nevie nájsť jednotný postoj k nejakej téme, je "…