Porošenko oznámil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách

29. 1. 2019 15:30

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil kandidatúru v tohtoročných prezidentských voľbách. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AFP.

Porošenko oznámil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách
Foto: SITA
Popis: Petro Porošenko, ukrajinský prezident
reklama

"Tento pocit hlbokej zodpovednosti voči mojej krajine... ma podnietil k rozhodnutiu znova sa uchádzať o úrad prezidenta Ukrajiny," povedal Porošenko v Kyjeve.

Ukrajinská ústredná volebná komisia do pondelkového večera zaregistrovala 22 kandidátov v prezidentských voľbách. Registrácia ďalších bude možná do 8. februára.

Kampaň pred prezidentskými voľbami na Ukrajine sa začala 31. decembra 2018. Samotné voľby sú naplánované na 31. marca. Ak žiadny z kandidátov nezíska podporu viac ako polovice zúčastnených voličov, bude sa konať druhé kolo volieb. Uskutoční sa 21. apríla.

V prieskumoch verejnej mienky vedie zatiaľ bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková, ktorú by volilo 20,2 percenta voličov. Na druhom mieste sa umiestňuje moderátor a zabávač Volodymyr Zelenskyj. Tretie miesto obsadil zakladateľ opozičnej platformy Za život Jurij Bojko a štvrtý skončil súčasný prezident Petro Porošenko. Prvú "päťku" uzatvára predseda strany Občianska iniciatíva Anatolij Hrycenko.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…