Porošenko desí svet. Novinári sú hrozbou pre naše národné záujmy a bezpečnosť, hovorí prezident

27. 9. 2015 12:02

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl plánuje sprísniť kontrolu nad činnosťou reportérov, ktorí pôsobia v zóne operácií prokyjevských jednotiek v Donbase. Oznámil to hovorca ukrajinskej armády Vladyslav Selezňov, informovala dnes agentúra TASS.

Porošenko desí svet. Novinári sú hrozbou pre naše národné záujmy a bezpečnosť, hovorí prezident
Foto: SITA
Popis: Petro Porošenko, ukrajinský prezident
reklama

"Otázka prísnej reglementácie kontaktov medzi armádou a reportérmi v zóne ATO (protiteroristickej operácie) je na programe rokovania," povedal Selezňov.
"Musíme jasne vysvetliť, čo je dovolené a čo nie... A to z toho dôvodu, aby informácie vychádzajúce zo zóny ATO nepoškodili vojakov, ktorí si plnia svoje povinnosti na frontovej línii," dodal Selezňov.


V súvislosti s konfliktom na Ukrajine tamojší prezident Petro Porošenko podpísal nedávno dekrét o uvalení nových sankcií, a to na viac ako 100 podnikov a organizácií a takmer 400 osôb vrátane viacerých novinárov, z ktorých niektorí pochádzajú zo západoeurópskych krajín.
Títo novinári a predstavitelia médií podľa Kyjeva predstavujú bližšie nešpecifikovanú "hrozbu pre národné záujmy, národnú bezpečnosť, zvrchovanosť a územnú celistvosť" Ukrajiny.


Výbor na ochranu novinárov sídliaci v New Yorku vo svojom vyhlásení konštatoval, že Porošenkove kroky vyvolávajú zdesenie. "Vláda nemusí súhlasiť so spravodajstvom a nemusí sa jej páčiť, ale označiť novinárov za potenciálnu hrozbu pre národnú bezpečnosť nie je vhodná reakcia," uviedla koordinátorka VON pre Európu a strednú Áziu Nina Ognianovová.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…