Populárna a bežne dostupná napríklad v Turecku. Taká je kniha Mein Kampf, ktorá už nebude mať imidž zakázaného ovocia

5. 1. 2016 8:55

Od smrti nacistického šialenca Adolfa Hitlera uplynulo vlani sedemdesiat rokov. S tým však súvisí aj fakt, že sa skončili autorské práva na jeho dielo Mein Kampf. To znamená, že táto kniha bude ešte dostupnejšia ako predtým. Čo to znamená v časoch, keď aj turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hovorí o Hitlerovom Nemecku?

Populárna a bežne dostupná napríklad v Turecku. Taká je kniha Mein Kampf, ktorá už nebude mať imidž zakázaného ovocia
Foto: youtube
Popis: Kniha Adolfa Hitlera Mein Kampf.
reklama

Ako upozorňuje vo svojom komentári v Denníku N Peter Moravy, nelegálnych vydaní Hitlerovho diela je nespočetné množstvo a kniha je veľmi populárna a bežne dostupná napríklad aj v Turecku. Práve prezident tejto krajiny nedávno pri obhajobe snahy zaviesť prezidentský systém uviedol ako príklad Hitlerovo Nemecko. „Erdogan sa neskôr obhajoval tým, že jeho slová vytrhli z kontextu a že existujú zlé a dobré príklady prezidentského systému. Nezdalo sa však, že by Hitlerov radil medzi tie zlé,“ zamýšľa sa komentátor.

Chaos v hlavách rovnaký ako u Hitlera

V dnešnom období internetu nie je problém dostať sa ku knihe Mein Kampf. Preto podľa Morvaya formálne uvoľnenie autorských práv neprinesie zásadnú zmenu. „No ani nič dobré,“ doplnil. Mnohí navyše možno dúfajú, že keď kniha nebude mať imidž zakázaného ovocia, nebude o ňu až taký záujem. Ako však pripomína komentátor, kto chce, ten si knihu nájde.

Navyše, väčšina Hitlerových potenciálnych sympatizantov má podľa Morvaya v hlave rovnaký chaos, aký mal niekdajší vodca. Obáva sa teda toho, že v texte sa nájdu či spoznajú.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: rat
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

18:29 Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

Temný web. Manipulácia cez sociálne médiá. Ako sa dá kúpiť? Ako sa proti nej bojuje? Koľko stojí jed…