Pomsta za americké útoky. Pre toto vraj terorista z Manchestra vraždil

26. 5. 2017 10:11

Samovražedný atentát, pri ktorom v Manchestri prišlo o život 22 ľudí, mal na svedomí podľa vyšetrovania Salman Abedi. Otec tohto 22-ročného rodeného Brita s líbyjskými koreňmi neverí, že by bol jeho syn radikál, ale sestra samovražedného atentátnika tvrdí, že vie, prečo jej brat spáchal taký strašný čin.

Pomsta za americké útoky. Pre toto vraj terorista z Manchestra vraždil
Foto: TASR
Popis: Po výbuchu v Manchesteri
Dôvodom mala byť vraj pomsta. Salman Abedi podľa vlastnej sestry Jomany nedokázal uniesť pohľad na to, ako spojenecké vojská bombardujú v Sýrii aj civilistov. „Myslím, že videl všade zomrieť deti, moslimské deti, a chcel sa za to pomstiť,“ uviedla Jomana Abedi pre Wall Street Journal
 
Práve americké bombardovanie a občasné obete medzi civilistami, medzi ktorými sú, žiaľ, aj deti, vraj rozhnevali mladíka natoľko, že sa rozhodol konať. „Videl bomby, ktoré Amerika púšťala na deti v Sýrii a chcel odplatu. Či ju dosiahol, to už je teraz len medzi ním a Bohom,“ povedala sestra atentátnika z Manchestru. 
 
Zdôvodnenie hrozného činu pomstou za smrť detí pri americkom bombardovaní v Sýrii považujú viacerí ľudia za nechutné. „Neexistuje ospravedlnenie za smrť detí. Akákoľvek strata dieťaťa je srdcervúca, ale pokiaľ viem, žiadne deti neboli pri spojeneckom bombardovaní cieľom úmyselne, na rozdiel od Manchestru. Je choré ospravedlňovať bombový útok takýmto spôsobom. Je to nechutné. Pre jej komentáre tu nie je miesto,“ povedal 52-ročný Mark Sessions z Manchestru pre denník the Mirror na margo vyjadrení sestry podozrivého atentátnika. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

18:02 Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

Novou šéfkou vyšetrovacieho tímu Gorila má byť Martina Babacsová. Informovala o tom televízia Joj. P…