Pompeo si zriadil osobný účet na Twitteri. Zrejme chce zabojovať o kreslo v Senáte

15. 12. 2019 9:39

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo si založil osobný účet na sociálnej sieti Twitter. Informovala o tom v noci na nedeľu agentúra AFP, podľa ktorej môže ísť o predzvesť jeho plánov uchádzať sa o kreslo v americkom Senáte za štát Kansas.

Pompeo si zriadil osobný účet na Twitteri. Zrejme chce zabojovať o kreslo v Senáte
Foto: TASR
Popis: Mike Pompeo

Podľa zdroja, ktorý je blízky Pompeovi, si šéf americkej diplomacie "potreboval zriadiť osobný profil na Twitteri pre svoje budúce plány". To podľa AFP naznačuje, že Pompeo, člen Republikánskej strany, si tým pripravuje pôdu pre svoju prípadnú senátnu kandidatúru.

Ďalší zdroj blízky Pompeovi potvrdil, že ide o ministrov osobný účet, ktorý si pôvodne založil už v auguste tohto roka, ale aktivoval ho len nedávno. Hneď ako si ho v sobotu všimli aj novinári, začali mu rýchlo pribúdať sledovatelia.  

Šéf americkej diplomacie sa na svojom profile na Twitteri opísal ako "manžel, otec, Kansasan a hrdý Američan". Vo svojom prvom osobnom príspevku zverejnil fotografie zo sobotného zápasu univerzitnej ligy amerického futbalu vo Filadefii.

Pompeo, bývalý kongresman, už niekoľko mesiacov zvažuje, že sa vo voľbách v štáte Kansas bude uchádzať o kreslo vo federálnom Senáte, ktoré v súčasnosti patrí republikánskemu senátorovi Patovi Robertsovi (83). Ten oznámil, že v ďalších voľbách kandidovať už nebude a chce odísť do dôchodku.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Myslel si, že pracuje pre štát a špehuje dílerov. Vypovedal člen sledovacieho komanda

18:40 Myslel si, že pracuje pre štát a špehuje dílerov. Vypovedal člen sledovacieho komanda

Miroslav Kriak, ktorý bol podľa vlastných slov najatý Petrom Tóthom, si myslel, že má sledovať užíva…