Pomáhali colníci Vadalovi pašovať drogy?

10. 6. 2019 11:30

Už väčší výsmech sa azda ani nedalo urobiť. Michalovskí colníci sídlili rovno v budove patriacej firme talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu známeho väzbami na kalábrijskú mafiu ´ndranghetu, momentálne sediaceho v talianskom väzení. Potvrdila to pre denník Sme Finančná správa SR, pod ktorú colná správa patrí.

Pomáhali colníci Vadalovi pašovať drogy?
Foto: TASR
Popis: Antonino Vadala
reklama

Finančná správa tak reagovala na článok Sme o komunikácii bývalej slovenskej policajnej pridelenkyne v Ríme Dáši Mackovej v roku 2013 s talianskou antimafiánskou organizáciou DIA, v ktorej informovala Talianov, že vo Vadalovej firme sídlili michalovskí colníci. Tí mu nepriamo pomáhali v pašovaní drog.

„Colný úrad v Michalovciach je v budove prenajatej spoločnosťou Bovinex Europa a predpokladá sa, že dodávky od Vadalu podliehajú povrchnej kontrole alebo ani takej nie,“ písala Macková talianskej antimafii. Bonivex Europa patrila Vadalovi.

V prenájme u Vadalu


Podľa hovorkyne FS Ivany Skokanovej pre denník Sme colné riaditeľstvo uzavrelo ešte v roku 1999 zmluvu o nájme nebytových priestorov so spoločnosťou Hesax. V priestoroch na Priemyselnej ulici 2 v Michalovciach na základe tejto zmluvy sídlila tamojšia pobočka colného úradu.

Spoločnosť Hesax však v júli predala nehnuteľnosť spoločnosti Bovinex Europa, ktorú vlastnil Vadala, a nový majiteľ prebral všetkých nájomníkov za nezmenených podmienok.

Vadalovej firme podľa Skokanovej vypovedalo Colné riaditeľstvo zmluvu 27.septembra 2011. Spomínaná Macková však v roku 2013 písala o sídle colníkov vo Vadalovej budove v prítomnom čase, píše denník Sme.

Vadalove firmy Bovinex Europa a Terra Real sa oficiálne zaoberali chovom a predajom hovädzieho dobytka do Turecka, je však podozrenie, že ide o obchodovanie s drogami, písala Macková talianskej DIA.

Práve tento obchod mali Vadalovi prikryť colníci, ktorí mali sídlo priamo v jeho firme v Michalovciach.

Podľa Sme vo Vadalovej budove na Priemyselnej 2 v Michalovciach sídlil okrem regionálnej politickej strany Šport do Košíc a na Východ v minulosti aj colný úrad, podnik na prízemí sa aj preto volal Reštaurácia u colníka. Pred niekoľkými rokmi sa michalovský colný úrad presťahoval na Plynárenskú 4.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič: Hrozba koronavírusu naďalej číha

12:20 Matovič: Hrozba koronavírusu naďalej číha

Slovensko je aktuálne jednou z najslobodnejších rozvinutých krajín vo svete z pohľadu obmedzení pre …