Poľsko v šoku. Po zemetrasení zahynuli v bani dvaja ľudia, niekoľko ďalších je nezvestných

30. 11. 2016 7:52

Najmenej dvaja baníci v utorok zahynuli a niekoľko ďalších je nezvestných po závale v medenej bani Rudna na juhozápade Poľska v dôsledku zemetrasenia s magnitúdou 4,4.

Poľsko v šoku. Po zemetrasení zahynuli v bani dvaja ľudia, niekoľko ďalších je nezvestných
Foto: ReproFoto: YouTube/ Reuters
Popis: Po zemetrasení zomreli v medenej bani Rudna najmenej dvaja ľudia
reklama

"Bolo to veľmi silné zemetrasenie," uviedla pre poľský denník Gazeta Wyborcza hovorkyňa banskej spoločnosti KGHM Jolanta Piateková. 

Zemetrasenie nastalo v utorok večer krátko po 21.00 h. Otrasy vychádzali z hĺbky iba desať kilometrov čo zrejme ešte zosilnilo jeho vplyv na baňu čo následne spôsobilo zrútenie niekoľkých šácht, napísala agentúra Reuters.

V čase závalu pracovalo pod zemou 30 baníkov, pričom väčšine sa podarilo utiecť. Podľa informácií, ktoré zverejnila agentúra DPA sú nezvestní štyria robotníci. Poľská tlačová agentúra PAP uviedla, že nezvestných je ešte šesť mužov.

Baňa Rudna sa nachádza neďaleko dediny Polkowice v oblasti Sliezska v blízkosti hraníc s Nemeckom a Českom. Jej majiteľom je štátom kontrolovaná spoločnosť KGHM, ktorá je v Európe druhým najväčším producentom medi.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…