Poľsko má nového premiéra. Študoval na americkej univerzite

8.12.2017 18:05

Poľský prezident Andrzej Duda prijal v piatok demisiu premiérky Beaty Szydlovej a za jej nástupcu vymenoval doterajšieho vicepremiéra a ministra financií Mateusza Morawieckého. Informovala o tom agentúra AP.

Poľsko má nového premiéra. Študoval na americkej univerzite
Foto: TASR
Popis: Mateusz Morawiecki

Morawiecki, pochádzajúci z mesta Vroclav, bude mať v júni 2018 päťdesiat rokov. Študoval históriu na univerzite vo Vroclavi, v rovnakom meste získal v roku 1995 titul MBA (Master of Business Administration) na tamojšej Vysokej škole ekonomickej. Študoval aj na americkej Central Connecticut State University či na univerzite v Bazileji.

V období bývalého režimu publikoval pod pseudonymom, bol aktivistom opozície a účastníkom protestných akcií na vroclavskej univerzite.

Beata Szydlová, ktorá podľa neoficiálnych zdrojov odmietla post predsedníčky Sejmu, by sa mala stať podpredsedníčkou v budúcej vláde.

Hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nového premiéra by sa však malo uskutočniť na budúci týždeň v utorok, no ešte bez personálnych zmien vo vedení ministerstiev, uviedla vo štvrtok agentúra PAP.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Novou ministerkou vnútra bude Saková

11:25 Novou ministerkou vnútra bude Saková

Novou ministerkou vnútra bude štátna tajomníčka rezortu vnútra Denisa Saková, ktorú nominuje Smer-SD…