Politici dávajú prednosť populizmu. Kiska na Pohode spustil kritiku na vládu

8.7.2017 20:05

Prezident Andrej Kiska sa v piatok podvečer stal 5-násobným otcom a v sobotu doobeda už vystupoval na najväčšom slovenskom letnom festivale Pohoda. Na trenčianskom letisku skritizovala hlava štátu ministrov, no k premiérovi sa odmietla vyjadriť.

Politici dávajú prednosť populizmu. Kiska na Pohode spustil kritiku na vládu
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska, vľavo vzadu Robert Fico

„Odišiel som z nemocnice o pol 6 ráno, bol som pri pôrode,“ povedal prezident Andrej Kiska dnes doobeda na festivale Pohoda na trenčianskom letisku, kde vystúpil vo veľkokapacitnom stane a podľa informácií Aktuality.sk zožal privítanie hodné rockovej hviezdy. Kiska na festivale poprosil o potlesk pre všetky matky a priznal, že keby sa mu narodila dcéra, dostala by meno Eliška.

Kiska sa odmietol vrátiť ku kritike premiéra Roberta Fica, ktorý mu vyčítal, že sa nezúčastnil na oslavách svätého Cyrila a Metoda. Tento štátny sviatok samotný Fico označil za najdôležitejší, aký máme. A síce Kiska slovo pri Ficovi nestratil, na súčasnú vládu nimi nešetril.

„Je mi z toho ťažko a smutno, keď vidím, ako niektorí ministri mrhajú s potenciálom našej krajiny,“ povedal prezident a dodal, že politici dávajú skôr prednosť populizmu. Podľa jeho slov naša krajina nenapreduje ani v boji s korupciou, ale ani v zdravotníctve.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pán Gorila. Takto nazval Beblavého liberál Klus

16:03 VIDEO Pán Gorila. Takto nazval Beblavého liberál Klus

V diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 to si pred kamery sadli podpredseda strany Most-Híd Ábel Rav…