Polícia zasiahla v stanovom tábore aktivistov v Kyjeve

18.10.2017 20:00

Demonštranti žiadajúci skoncovanie s korupciou sa dnes v stanovom tábore pred budovou ukrajinského parlamentu v Kyjeve dostali do potýčok s políciou. Ukrajinská tlačová agentúra Ukrinform citovala miestny televízny kanál Hromadske, podľa ktorého bezpečnostné zložky použili na rozohnanie davu slzotvorný plyn. V tábore s viac ako 50 stanmi zasahovali ukrajinské špeciálne sily, informovala ruská agentúra TASS. Pri násilných zrážkach utrpel zranenia jeden dôstojník a traja demonštranti.

Polícia zasiahla v stanovom tábore aktivistov v Kyjeve
Foto: TASR
Popis: Ukrajina, ilustračné foto

V utorok pri budove parlamentu vznikol stanový tábor aktivistov žiadajúcich zrušenie poslaneckej imunity, zmenu volebného zákona a iniciovanie vzniku protikorupčného súdu. Podľa agentúry DPA bolo dnes v stanovom tábore odhadom 500 ľudí, ktorí tam mali k dispozícii aj poľnú kuchyňu.

Okolo budovy parlamentu hliadkovalo približne 200 príslušníkov polície a Národnej gardy, ktorí prehradili vchody do budovy zátarasami. Čiastočne bola obmedzená aj premávka na uliciach v tejto časti mesta. Vo vládnej štvrti v Kyjeve posilnili bezpečnostné opatrenia.

Kancelária ukrajinského prezidenta Petra Porošenka doručila v utorok do parlamentu návrh zmien ústavného zákona, ktoré by mali viesť k zrušeniu poslaneckej imunity. Návrh počíta aj so vznikom protikorupčného súdu. Porošenko vo svojom utorkovom príspevku na sociálnej sieti Facebook označil zrušenie poslaneckej imunity a vznik protikorupčného súdu za dôležité súčasti boja proti korupcii v krajine.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Akoby sa niekam stratila hrdosť na toto mesto, hovorí kandidát na primátora Petruško. Uvítal by, keby sa Košice stali mestom na celý život

15:00 Akoby sa niekam stratila hrdosť na toto mesto, hovorí kandidát na primátora Petruško. Uvítal by, keby sa Košice stali mestom na celý život

ROZHOVOR Zviditeľnil naše mesto tak ako nik pred ním – hovorí o Richardovi Rašim jeho zástupca na ko…