Polícia zasiahla v stanovom tábore aktivistov v Kyjeve

18.10.2017 20:00

Demonštranti žiadajúci skoncovanie s korupciou sa dnes v stanovom tábore pred budovou ukrajinského parlamentu v Kyjeve dostali do potýčok s políciou. Ukrajinská tlačová agentúra Ukrinform citovala miestny televízny kanál Hromadske, podľa ktorého bezpečnostné zložky použili na rozohnanie davu slzotvorný plyn. V tábore s viac ako 50 stanmi zasahovali ukrajinské špeciálne sily, informovala ruská agentúra TASS. Pri násilných zrážkach utrpel zranenia jeden dôstojník a traja demonštranti.

Polícia zasiahla v stanovom tábore aktivistov v Kyjeve
Foto: TASR
Popis: Ukrajina, ilustračné foto

V utorok pri budove parlamentu vznikol stanový tábor aktivistov žiadajúcich zrušenie poslaneckej imunity, zmenu volebného zákona a iniciovanie vzniku protikorupčného súdu. Podľa agentúry DPA bolo dnes v stanovom tábore odhadom 500 ľudí, ktorí tam mali k dispozícii aj poľnú kuchyňu.

Okolo budovy parlamentu hliadkovalo približne 200 príslušníkov polície a Národnej gardy, ktorí prehradili vchody do budovy zátarasami. Čiastočne bola obmedzená aj premávka na uliciach v tejto časti mesta. Vo vládnej štvrti v Kyjeve posilnili bezpečnostné opatrenia.

Kancelária ukrajinského prezidenta Petra Porošenka doručila v utorok do parlamentu návrh zmien ústavného zákona, ktoré by mali viesť k zrušeniu poslaneckej imunity. Návrh počíta aj so vznikom protikorupčného súdu. Porošenko vo svojom utorkovom príspevku na sociálnej sieti Facebook označil zrušenie poslaneckej imunity a vznik protikorupčného súdu za dôležité súčasti boja proti korupcii v krajine.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Schizofrenické, nedomyslené. Úrad vykonával prostredníctvom poradcov. Gašparovič povedal, čo si myslí o Kiskovi

18:00 Schizofrenické, nedomyslené. Úrad vykonával prostredníctvom poradcov. Gašparovič povedal, čo si myslí o Kiskovi

Rozhodnutie Andreja Kisku z rodinných dôvodov nekandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách,…