Polícia stále neobvinila Kočnera. A toto je dôvod

28. 8. 2017 11:02

Policajný vyšetrovateľ zatiaľ neobvinil podnikateľa Mariána Kočnera v súvislosti s prevodmi nehnuteľností na Donovaloch. Momentálne študuje spisový materiál.

Polícia stále neobvinila Kočnera. A toto je dôvod
Foto: TASR
Popis: Podnikateľ Marián Kočner

Pokyn na obvinenie v tejto veci vydal prokurátor. TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

„Vzhľadom na to, že ide o rozsiahly spisový materiál, nebolo doposiaľ vydané meritórne rozhodnutie v zmysle pokynu prokurátora,“ povedal Wäldl pre TASR. O pokyne prokurátora na začatie trestného stíhania a vznesenie obvinenia informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar na tlačovej konferencii 10. augusta tohto roka.

„V trestnej veci zločinu neodvedenie dane a poistného vedenej na Národnej jednotke finančnej polície Národnej kriminálnej agentúre Prezídia Policajného zboru v súvislosti s podozrením z účelových prevodov nehnuteľností hotelových komplexov nachádzajúcich sa v obci Donovaly vydal dozorový prokurátor záväzný pokyn na začatie trestného stíhania a súčasne vznesenie obvinenia,“ pripomenul Wäldl.

Rozsiahly spisový materiál pridelili inému vyšetrovateľovi, ktorý ho momentálne študuje. Polícia pôvodne v tejto veci trestné stíhanie zastavila, neskôr však prokuratúra príslušné uznesenie zrušila a opatrením rozhodla o pridelení veci inému policajnému vyšetrovateľovi.

Podľa medializovaných informácií sa prípad týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o osem miliónov eur.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Smer chce vyhrať. Víťazstvo kotlebovcov by bola potupa, odkazuje Fico

21:58 Smer chce vyhrať. Víťazstvo kotlebovcov by bola potupa, odkazuje Fico

Pre demokratickú opozíciu bude veľkou potupou, ak ju v tohtoročných parlamentných voľbách predbehne …