Polícia pátra po dvoch mužoch spod Tatier. Ide o drogy

16. 1. 2020 21:14

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po dvoch nezvestných mužoch, ktorí majú ísť do väzby za drogovú trestnú činnosť. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala o tom, že na 31-ročného Reného Schneidera z Kežmarku vydal krajský súd príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, ako aj za zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Polícia pátra po dvoch mužoch spod Tatier. Ide o drogy
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto, nakrotiká
reklama

 „Menovaný sa môže skrývať u svojich známych, prípadne sa môže zdržiavať v ubytovniach alebo hoteloch. Vykonanými previerkami a opatreniami sa ho doposiaľ nepodarilo vypátrať,“ uviedla hovorkyňa s tým, že hľadaný je vysoký 176 až 180 centimetrov, atletickej postavy, má hnedé vlasy, vysoké čelo a modré oči. Polícia nepozná aktuálny opis jeho oblečenia.

Hľadaný René Schneider z Kežmarku. Zdroj: TASR

Polícia rovnako pátra po 29-ročnom Martinovi Pitoniakovi zo Spišskej Belej. Na neho taktiež vydal Krajský súd v Prešove príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Polícia predpokladá, že by sa mohol rovnako skrývať u svojich známych, prípadne sa zdržiavať v ubytovacích zariadeniach.

Hľadaný Martin Pitoniak zo Spišskej Belej. Zdroj: TASR

„Ani jeho sa vykonanými previerkami a opatreniami doposiaľ nepodarilo vypátrať. Hľadaný Martin je vysoký 171 až 175 centimetrov, strednej postavy, má hnedé vlasy, vysoké čelo a modré oči,“ doplnila Ligdayová. Polícii sa nepodarilo zistiť, čo mal na sebe naposledy oblečené, ani žiadne ďalšie zvláštne znamenia.  

„Akékoľvek poznatky k hľadaným mužom môže verejnosť oznámiť na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Kežmarku, na telefónnom čísle 0961 81 3371, respektíve na linku 158. Informácie môžu občania poskytnúť aj prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru,“ dodala Ligdayová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

0:02 Sociológ: Predvolebná kampaň ohrozovala duševné zdravie. Nezúčastniť sa volieb neznamená zbaviť sa zodpovednosti za ich výsledok

ROZHOVOR Sociológ Pavel Haulík priznáva, že predvolebná kampaň bola tentoraz poriadne náročná. Na du…